Yerli finansal teknoloji şirketi Param, net karının yüzde 20’sini çalışanlarıyla paylaştı

Yerli fintech şirketi Param, net karının %20’si olan 15 milyon TL’yi çalışanlarıyla paylaştı.

Finansal teknoloji sektörüne öncülük eden Param, çalışanlarına ayrıcalık katıyor. Yerli fintech, elde ettiği net karın %20’sini çalışanlarıyla paylaştığını açıkladı.

2022 yılı Param için oldukça hareketli geçti. Şirket, ilk olarak geçtiğimiz Haziran ayında 200 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Eylül ayında ise Param, ParamTech markasıyla tüm teknoloji çalışmalarını tek bir çatı altında topladığını açıkladı.

Finansal teknoloji sektörünün önemli markalarından biri olan Param, çalışanlarına verdiği önemle adından söz ettiriyor. Çalışan markası yaklaşımıyla insan kaynakları vizyonunu her daim geliştiren Param, daha önce yaptığı yemek, yol ve maaş zammı düzenlemeleriyle çalışanlarına katkı sağlamıştı. Şimdi de net karının %20’sini oluşturan yaklaşık 15 milyon TL’yi çalışanlarıyla paylaşarak önemli bir gelişmeye daha imza attı.

“Başarı hikâyemizi çalışanlarımızla birlikte yazdık”

Param’ın büyüme sürecinde yetkin insan kaynağının çok önemli olduğunu vurgulayan Param CEO’su Emin Can Yılmaz; yaptıkları uygulamalarla çalışan bağlılığını artırırken, şirkete katma değer sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Yılmaz, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Param’ın başarısında, çalışanlarımızın büyük pay sahibi olduğunu düşünüyoruz. Kendini işine adayarak çalışan değerli arkadaşlarımızın katkısıyla bugünlere geldik. Başarı hikayemizi çalışanlarımızla birlikte yazdık. Aldığımız kararla, şirketimizin net karının %20’sini çalışanlarımızla paylaşıyoruz. Global bir marka olma yolunda ilerlerken yaptığımız bu uygulamayla sektörümüze örnek olmak istiyoruz. Param, çalışanlarıyla omuz omuza vererek yurt içinde ve yurt dışında büyümeye, gelişmeye devam edecek.” 

Güncel İçerikler