Glocalzone, yeni turda 420 bin Euro yatırım aldı

Dünyanın herhangi bir yerinden, seyahat eden insanlar aracılığı ile alışveriş yapmanızı sağlayan; seyahat ederken de para kazanmanızı sağlayan Glocalzone, Koray Gültekin Bahar, Ahmed Faruk Karslı, Erman Turan, İlker Diker, Uğur Şeker, Bülent Tekmen, Kerem Seçkin, Angel Effect ve Angel Effect üye ağında yer alan bireysel yatırımcılar Gülin Ölçer, Muhammet Kaya isimlerinin de yer aldığı köprü turunda yatırım aldı.

Bu yatırımla birlikte tamamen global pazarlara odaklanmayı amaçlayan Glocalzone’un ilk hedefi Latin Amerika.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiye rağmen tüm ana metriklerinde minimum %300 büyüyen Glocalzone, tüm dünyada uluslararası alışverişin en temel pazaryerlerinden birisi olmayı amaçlamaktadır. Ürün almak isteyen insanlar için dünyanın her ülkesini ve ürününü erişilebilir kılan Glocalzone, seyahat eden insanların da seyahatleri esnasında ek gelir elde ederek hem masraflarını azaltmalarına yardımcı oluyor, hem de sonraki seyahatleri için ek bütçe oluşturmalarına olanak sağlıyor.

Salgın süresinde bile büyümeyi durdurmadıklarını belirten Glocalzone CEO’su Doğan Turan, bundan sonraki tek amaçlarının bu modeli dünyanın farklı ülkelerinde test edip, farklı pazarlarda da modeli ispat etmek olduğunu belirtti.

Yatırımcılar arasında yer alan Koray Gültekin Bahar ‘Bireysel olarak da kullanıcısı olduğum Glocalzone’a global yolculuğuna ilk adım olan bu turunda da hem bireysel hem de yönetim kurulunda yer aldığım Angel Effect olarak yatırım sağladık. Hem fikre, hem girişimceye olan inancımız ile globalde ilerlemelerini izleyecek olmak bizi çok heyecanlandırıyor.’ dedi

Güncel İçerikler