Take Off

İnsan Kaynakları teknolojisi geliştiren PayFit, 254 milyon euro yatırım alarak unicorn oldu

İnsan Kaynakları ve bordro yönetimini basitleştirmeyi hedefleyen PayFit, General Atlantic liderliğinde 254 milyon euro yatırım alarak 1,82 milyar euro değerlemeye ulaştı.

Fransa merkezli İnsan Kaynakları teknolojisi geliştiren PayFit, E Serisi finansman turunda dev bir artış yakaladı. 254 milyon euro yatırım alan şirket, 1,82 milyar euro değerlemeye ulaşarak unicorn girişimler arasında yerini aldı. General Atlantic öncülüğünde gerçekleştirilen yatırım turuna mevcut yatırımcılar Eurazeo, Bpifrance ve Accel Ventures da katılım sağladı.

Covid-19 salgını sebebiyle birçok kuruluşun uzaktan veya hibrit çalışma modeline geçmesiyle bordro ve İnsan Kaynakları yönetiminde işler zorlaştı. Bu süreçleri basitleştirmek için hizmet veren şirket, özellikle yeterli destek almayan küçük ve orta ölçekli işletmelerle çalışıyor.

EdTech

PayFit, bir blog gönderisinde finansman ile ilgili bir açıklama yayınladı. 2022 için güçlü hedefleri olduğunu söyleyen şirket, sağlanan ek finansman ile 400 kişiyi daha işe almayı planlıyor. 2015 yılında kurulan PayFit, kuruluşundan bu yana 6.000’den fazla müşteri kazandı ve Fransa’da yer alan merkezi dışında Almanya, İspanya ve Birleşik Krallık olmak üzere üç büyük Avrupa ülkesine daha genişledi. Önümüzdeki günlerde ise operasyonlarını daha kapsayıcı bir şekilde genişletmeyi planlıyor.

PayFit CEO’su ve kurucu ortağı Firmin Zocchetto, “PayFit’in Fransa’nın ötesinde İngiltere, İspanya ve Almanya’ya genişlemesi, yenilikçi teklifimizin ve büyüme kapasitemizin doğrulandığını gösterdi” sözlerine yer verdi.

EdTech

PayFit tarafından aktarılan bilgiye göre bu finansman, General Atlantic’in son 5 yılda Fransa’nın teknoloji ekosistemine yaptığı yedinci yatırımı işaret ediyor. Şirket, Mart 2021’de 90 milyon dolarlık D Serisi finansman turunu başarıyla tamamlamış ve bu sermayeyi 300 yeni çalışanı işe almak için kullanmıştı. E Serisi finansman turu, şirketin mevcut ülkelerdeki operasyonlarını derinleştirmesi ve otomatik bordro yazılımı teklifine yatırım yapması için kullanılacak.

Son İçerikler