Big Bang 2019

KOBİ’lerin geliştirilmesi için Facebook ile Öne Çıkın programı Türkiye’de başladı

Facebook, iş arayışında olan bireylere ve daha fazla insan işe almak isteyen KOBİ‘lere yardımcı olmayı hedefleyen küresel “Facebook ile Öne Çıkın” programının Türkiye ayağını hayata geçirdi.

Dünyanın dört bir yanında 20’den fazla ülkede faaliyette olan program, küçük işletmelerin büyümelerine ve insanların yeni ekonomide rekabet edebilmek için ihtiyaç duydukları dijital becerileri edinmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

İşletmecilere ve iş arayan bireylere ilk adımı atmaları, büyümeleri ve yeni iş bulmaları için ihtiyaç duydukları dijital becerileri sunmak için tasarlanmış bir dizi eğitim aracılığıyla, Facebook Türkiye ekonomisine ve ülkedeki topluluğuna katkıda bulunacak. Bu hedefle, şirket yerel kuruluşlarla iş birliği yapacak ve sunumlar, eğitim oturumları ve atölye çalışmaları düzenleyecek.

Facebook ile Öne Çıkın“ programının lansman etkinliği, UNIQ İstanbul’da gerçekleştirildi. Aralarında KOBİ‘lerin, iş arayışında olan bireylerin, işletmecilerin, startup’ların, geliştiricilerin ve kar amacı gütmeyen kuruluşların da bulunduğu çok sayıda katılımcıyı ağırlayan etkinlik, ”KOBİ’lere ve iş arayışında olan bireylere“ yönelik bir sabah oturumuyla başladı. Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş’ın açılış konuşmasını TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar ve Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departmanı Başkanı Çağatay Pekyörür’ün konuşmaları izledi. Programın devamında, bir KOBİ paneli ve atölye çalışmaları yer aldı.

“‘Facebook ile Öne Çıkın’ programıyla 20.000 kişiye eğitim vermek istiyoruz”

Etkinlikte konuşan Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, Türkiye’nin Facebook için olan öneminin altını çizerek Türkiye ekonomisine ve topluluklarına yatırım yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

“Facebook olarak, Türkiye’deki yerel işletmelerin büyümelerine ve insanların yeni iş bulabilmeleri için dijital beceriler edinmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Bu amaçla daha fazla insana, teknolojiye ve programa yatırım yapmak için oldukça sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Şimdiye kadar, başarılı da olduk. Geçtiğimiz sene Deloitte Türkiye’nin raporunda gördük ki, Türkiye’de işletmelerin Facebook platformları aracılığıyla oluşturduğu katkı sonucu 209 bin istihdam sağlandı. Yine işletmelerin %91’i, Facebook platformlarına katıldıktan sonra yaşadıkları talep artışıyla birlikte daha fazla sayıda çalışanı işe alabildiklerini söylüyor.”

“Facebook ile Öne Çıkın” programının ikinci günü, 13 Eylül’de Facebook’un Türkiye’deki yeni topluluk merkezi Facebook İstasyon’da gerçekleşecek.

Facebook’un Türkiye’deki KOBİ‘lerin dünyaya açılmalarını destekleyen yatırımların sonuncusu olan “Made by Turkey, Loved by the World” kampanyasının lansmanı ise Eylül ayın içerisinde yapılacak. Bu eğitim ve bilgilendirme kampanyası kapsamında Türkiye’den farklı sektörlerden başarı örnekleri paylaşılacak.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here