Facebook, oyun pazarlamacılarına özel üç yeni reklam modelini duyurdu

Facebook, dünyanın en büyük oyun konferansı ChinaJoy öncesinde oyun pazarlamacılarının en değerli oyuncularıyla bağlantı kurmalarını sağlamak için tasarlanmış üç yeni reklam çözümünü duyurdu: oynanabilir reklamlar, müşteri elde tutma optimizasyonu ve minimum ROAS (reklam harcaması geri dönüşü) teklifi.

Oynanabilir reklamlar: Oyuncuların bir oyunu indirmeden önce denemelerini sağlayan oynanabilir reklamlar, reklamverenlerin oyunu deneyen, dolayısıyla indirdikten sonra oynamaya daha niyetli olan insanlara ulaşmalarına da yardımcı oluyor. Bagelcode ve Rovio gibi oyun geliştiricileri bu formattan alınan olumlu sonuçları şimdiden görmeye başladı. Bugünden itibaren, Facebook Haber Kaynağı’ndaki uygulama yükleme reklamlarını kullanan tüm reklamverenler oynanabilir reklamlara ulaşabilecek.

Müşteri elde tutma optimizasyonu: Facebook’un, seçili uygulama reklamcılarının oyunlarını en çok oynayan oyunculara ulaştırmaları için test ettiği müşteri elde tutma optimizasyonu, oyun pazarlamacılarının reklamlarını oyunlarını oynama ihtimali en yüksek olan kişilere ulaştırmalarını, böylelikle uygulamalarından daha çok gelir sağlamalarını hedefliyor. Bitmango ve Beijing Fotoable gibi oyun geliştiricileri bir süredir müşteri elde tutma optimizasyonunu test ediyorlar ve şimdiden olumlu sonuç almaya başladılar. Facebook, müşteri elde tutma optimizasyonunu bu yıl içinde Facebook, Instagram ve Audience Network’te daha geniş kapsamlı bir şekilde sunmayı planlıyor.

Minimum ROAS (reklam harcaması geri dönüşü) teklifi: Geçtiğimiz sene, reklamverenlerin uygulama içi satın alım yapma ihtimali en yüksek olan oyuncuları bulmalarına yardımcı olmak için değer optimizasyonu seçeneğini ekleyen Facebook, şimdi de değer optimizasyonunu çok daha etkili kılacak yeni bir araç olan minimum ROAS teklifini sunuyor. Artık reklamverenler, uygulama içi satın alım yapma ihtimali en yüksek kullanıcıları bulmak için minimum harcama belirleyebilecek, böylelikle ilgisiz oyunculara ulaşmak için boşuna harcama yapmak zorunda kalmayacaklar. Reklamverenler, Eylül ayı itibariyle minimum ROAS teklifiyle birlikte değer optimizasyonunu Instagram ve Audience Network üzerinden kullanabilecek.

Güncel İçerikler