Yemek dağıtım girişimi Swiggy, 1.3 milyar dolar değerlemeyle 210 milyon dolar yatırım aldı

Hindastan merkezli yemek dağıtım şirketi Swiggy, 210 milyon dolar yatırım alarak milyar dolarlık şirketler (Unicorn) kulubüne katıldı.

Yatırım, mevcut yatırımcısı Naspers ve bu turda yer alan diğer yatırımcı şirketler China’s Meituan Dianping  ve Coatue Menagement tarafından gerçekleştirildi.

G serisi yatırımı, Naspers ve Meituan Dianping’in Şubat ayında Swiggy’ye 100 milyon dolarlık yatırım yapmasından sadece birkaç ay sonra gerçekleşti. Swiggy yeni turda 465 milyon doları aşarak Hindistan’ın en büyük yemek dağıtımını başlattı. En yakın rakibi olan Zomato 440 milyon dolarlık yatırım almasına rağmen Swiggy Hindistan pazarına odaklanacağını duyurdu.

Swiggy, 40.000’den fazla teslimat filosuyla 35.000 restoranı kapsadığını iddia ediyor. Şirket CEO’su Sriharsha Majety, son mali gelir raporlarına göre gelirlerde üç kat artış olduğunu açıkladı.

Şirket, yeni sermayeyi nasıl kullanacağını açıklamadı ancak TechCrunch’a planın Hindistan’daki yeni yerlere erişimini arttırmak ve aynı zamanda müşterilere daha iyi hizmet vermek için lojistik ağını inşa etmek olduğunu söyledi.

Majety, yaptığı açıklamada, “Bu yatırımla, Swiggy’nin tekliflerini genişletmeye ve kapasitemizi artırmaya ve talep üzerine teslimat ekosistemindeki boşlukları doldurmaya devam edeceğiz” dedi.

Güncel İçerikler