Adobe, Photoshop’a üretken yapay zeka düzenlemesi ekliyor

Üretken yapay zeka, Adobe ile Photoshop uygulamasına geliyor. Adobe bugün, her yerde bulunan fotoğraf düzenleme yazılımına bu yılın sonlarında yeni bir Generative Fill özelliğinin geleceğini duyurdu. 

Üretken yapay zeka, Adobe ile Photoshop uygulamasına geliyor. Adobe bugün, her yerde bulunan fotoğraf düzenleme yazılımına bu yılın sonlarında yeni bir Generative Fill özelliğinin geleceğini duyurdu.

Firefly destekli özellik, doğal dildeki metin istemlerine dayalı olarak görsel içerik eklemenizi, kaldırmanızı ve genişletmenizi sağladığından, şirket “çalışmanın sihirli yeni bir yolunu” vaat ediyor . Adobe’nin Dijital Medyadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ashley Still, “Generative Fill, üretici yapay zekanın hız ve kolaylığını Photoshop’un gücü ve hassasiyetiyle birleştirerek müşterilerin vizyonlarını hayal güçlerinin hızında hayata geçirmelerini sağlıyor” dedi.

Adobe’nin Üretken Doldurma özelliği, DALL-E 2’nin iç boyama (görüntünün bir bölümünde yapay zeka içeriği oluşturma) ve dış boyama (görüntünün sınırlarının ötesine uzanan yapay zeka tarafından oluşturulmuş içerik) ile eşdeğer oluyor. Örneğin, çektiğiniz bir fotoğrafta gerçeküstü görünmesi için gökyüzünü boyamak istiyorsanız, o alanı seçin ve bilgi istemi alanına “tuhaf renklerle gerçeküstü gökyüzü” gibi kelimeler yazın. Bunun dışında daha geniş bir en boy oranına sahip olmasını istediğiniz bir fotoğraf çektiyseniz, bunun dışındaki alanı seçip sahneyi uzatmasını isteyebilirsiniz.

Adobe, özelliğin orijinal sahnenin perspektifi, aydınlatması ve stiliyle eşleştiğini ve minimum ayak işiyle görüntüleri kökten değiştirmenize olanak sağladığını söylüyor. Şirket, her bir metin istemi için seçim yapmak üzere yapay zeka tarafından oluşturulmuş üç sonucu gösteren bir pazarlama videosu sağladı.

Generative Fill, Photoshop masaüstü beta sürümünde kullanıma sunulacak. Adobe, özelliğin “2023’ün ikinci yarısında genel kullanıma sunulacağını” da belirtiyor. Generative Fill web’de Firefly beta sürümünde bir modül olarak da geliyor.

Güncel İçerikler