Kişiselleştirilmiş yemek hizmeti sunan Yemece, 20 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

2021 yılında Mustafa Ali Belek, Ömer Faruk Anuk ve sosyal ağ girişimi Charmy’nin ortaklığıyla kurulan Yemece; şirketlerin çalışanlarının tercihlerine göre kişiselleştirilmiş yemek hizmeti sunan online bir platformdur.

2021’de kuruluş aşamasında girişimcilik ekosisteminin duayen ismi Erdem Yurdanur’dan ilk yatırımını alan Yemece, 2022‘nin son günlerinde Heaventures‘tan da 20 milyon lira değerleme ile aldığı ön tohum yatırımı ile yeni yıla büyük hedeflerle girdi.

Ankara merkezli kurulan ve şimdilik sadece Ankara’ da hizmet veren firma; bu yatırım ile beraber İstanbul başta olmak üzere diğer şehirlerde de hızla yapılanmayı hedefliyor.

Binlerce çalışan kendi menülerini oluşturuyor

Yemece.com platformu; halihazırda Ankara’da bir çok şirketin çalışanlarına özel kişiselleştirilmiş yemek hizmeti sunuyor. Böylece personeller çalıştıkları şirketlerin anlaşmaları altında bir aylık yemek tercihlerini önden yapabiliyor, menülerini kendi istedikleri şekilde oluşturabiliyorlar. Yemece üyelerinin kişiselleştirilmiş menülerine aynı gün sabahına kadar değiştirme imkanı da sağlıyor.

2022 Kasım ayı itibariyle günlük binden fazla kişiselleştirilmiş yemek paketini sıcak bir şekilde müşterilerinin çalışanlarının masasına teslim eden yemece; yakın zamanda akşam yemeği hizmetiyle birlikte özellikle çalışan ebeveynlerin de hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu önemli ihtiyacı lezzetten, sağlıktan ve kaliteden taviz vermeden ekonomik bir şekilde karşılamayı hedefliyor.

Dünya mutfağı ve yöresel lezzetlerden 250+ ana yemek çeşidi

Türk mutfağının yerel zenginliklerinin yanı sıra dünya mutfağından da lezzetler sunan Yemece menülerinde; 250’den fazla yemek çeşidi bulunuyor. Bununla birlikte özellikle üretim süreçlerinde yürüttüğü menü geliştirme çalışmaları ile yemek sayısını düzenli olarak artırmaya devam ediyor. Yemece, şehirlerde kuracağı özgün iş modeli ile yapay zeka destekli talep planlamasına dayalı çalışan çok sayıda mikro mutfak ve her 3km lik mesafeye dağıtım hizmeti verecek paket şubeler üzerinden sıcak teslimatları çok hızlı bir şekilde çalışanlara ulaştıracak.

Teknoloji ve sosyal altyapısı Charmy tarafından sağlanan ve rakiplerinden farklı olarak üretim süreçlerine de teknolojiyi adapte eden Yemece bu sayede modernizasyon ve standardizasyon ile verimliliği arttırmayı başarıyor.

Gerçek ihtiyaçlara yenilikçi teknolojiler ile özgün çözümler

Kendilerini teknoloji yatırımları yapan bir girişim olarak tanımlayan Heaventures’ın kurucularından Nurettin Şendoğan, “Yemece ile, şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz tüm yatırımlarda olduğu gibi pazar ihtiyaçlarından doğan gerçek problemlere teknoloji ile yaratıcı ve sürdürülebilir çözümler üreten bir girişime yatırım yapmış olduk. Yemece kurucu ekibi ile, şirketlerin her geçen gün çalışanlarını tutmak için daha önem verdiği esnek yan haklar ve imkanları, kişiselleştirilmiş tercihler deneyimi sunan bir uygulama ile çalışan memnuniyetine dönüştürmeyi hedefleyen çok farklı bir iş modelini yemek sektöründe hayata geçirmek üzere birlikte çalışacağız.” dedi.

Güncel İçerikler