Colendi, dünyadaki en büyük kredi referans kuruluşları temsilcisi olan ACCIS üyeleri arasına katıldı

Dünyadaki en büyük kredi referans kuruluşları temsilcisi olan ACCIS, 1 Ocak 2022 itibariyle Colendi'yi yeni ortak üye olarak kabul ettiğini duyurdu.

Colendi, finansal güvenilirliğin değerlendirilmesiyle ilgili verilerin toplanması, işlenmesi ve analiz edilmesi konularında hizmet veren öncü şirketlerin dahil olabildiği Tüketici Kredisi Bilgi Tedarikçileri Birliği’ne (ACCIS) üye olarak kabul edildi.

Tüm Avrupa ülkelerinden 40’tan fazla üyenin yanı sıra dünya genelindeki ortaklar ve bağlı kuruluşları bir araya getiren ACCIS, veri yönetimi endüstrisinin en önemli grubu olarak kabul ediliyor. Bireylerin ve işletmelerin bilinçli kararlar almalarını, güvenilir ve verimli finansal operasyonlar yürütmelerini sağlayan Belçika merkezli bir ticaret birliği olan Tüketici Kredisi Bilgi Tedarikçileri Birliği (ACCIS), dünyadaki en büyük kredi referans kuruluşları grubunu temsil ediyor. ACCIS, tüm Avrupa ülkelerinden 40’tan fazla üyenin yanı sıra dünya genelindeki ortaklar ve bağlı kuruluşları bir araya getiriyor.

ACCIS üyeleri arasında yer almaktan gururluyuz

Colendi’nin ACCIS üyeleri arasına kabul edilmesinden büyük bir heyecan duyduklarını ifade eden Colendi Kurucu Ortağı ve Global CEO’su Bülent Tekmen, benzersiz bir kredi skorlama platformu sunan Colendi’nin kredi verme kararlarının yanı sıra, kredi skorunun da en son verilerle gerçek zamanlı olarak oluşturulabileceği ve güncellenebileceği bir gelecek öngörüsü ile hayata geçtiğini, ACCIS ile aynı temel değerlere ve bakış açısına sahip olduklarını söyledi ve ekledi.

Colendi servislerini 1 milyar kullanıcıya ulaştırmayı hedefliyoruz

Tekmen, “Her türlü finansmana erişimden yoksun olan bankasız nüfusun yoğun olduğu bölgelere odaklıyız ve servislerimizi 1 milyar kullanıcıya ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu derin misyonun yanı sıra mevcut iş ve kredi endüstrisi modellerine sorunsuz bir şekilde entegre olma sorumluluğunu da taşıyoruz. Yeni iş birliklerimizle birlikte Colendi’nin çalışmalarına duyulan ihtiyacın ve kullanımının katlanarak artacağını düşünüyoruz. Bizim için bir işi beraber yapmak, değer yaratıp o değeri paylaşmak çok kıymetli. Bu nedenle, ortak değerleri ve vizyonu paylaştığımız Tüketici Kredisi Bilgi Tedarikçileri Birliği’nin (ACCIS) üyeleri arasında yer aldığımız için gururluyuz.” dedi.

Colendi’nin Aracı Kurum kuruluş başvurusuna onay

Sermaye Piyasası Kurulu, Colendi Menkul Değerler A.Ş’nin aracı kurum kuruluş başvurusunun onayladı. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Colendi Menkul Değerler A.Ş’nin aracı kurum kuruluş başvurusunun onaylandığını açıkladı. Yeni faaliyet izni, Sermaye Piyasası kurulunun 02 Aralık 2021 tarihli bülteninde “Colendi Menkul Değerler A.Ş. unvanlı aracı kurum kuruluşuna izin verilmesi başvurusunun olumlu karşılanmasına karar verilmiştir” ibaresiyle duyuruldu.

SPK’nın verdiği onay ile birlikte Colendi Menkul Değerler A.Ş; sermaye piyasası araçlarının ihracına veya halka arzına aracılık, daha önce ihraç edilmiş olan sermaye piyasası araçlarının alım satımına aracılık, türev araçlarının alım satımına aracılık faaliyetleri yürütebilecek.

Güncel İçerikler