Yerli fintech Colendi, Endeavor’ın seçkin girişimlerden oluşan Endeavor Outliers programına dahil oldu

Dünyanın en hızlı büyüyen fintek platformlarından Colendi, girişimlerin büyümesini destekleyen New York merkezli ve 40'tan fazla pazarda faaliyet gösteren Endeavor’ın seçkin girişimlerden oluşan Endeavor Outliers programına dahil oldu. Seri B yatırım turunda aldığı 65 milyon dolarlık yatırımla değerlemesi 700 milyon dolara ulaşan şirket, mart ayında Turcorn 100 programına seçilmişti.

Dünyanın en hızlı büyüyen fintek şirketlerinden biri olan Colendi, girişimlerin Şampiyonlar Ligi olarak değerlendirilen en seçkin ve hızlı büyüyen şirketlerin dahil olduğu Endeavor Outliers programına katıldı.

Bu prestijli programa dahil oluşu, Colendi’nin finansal kapsayıcılık alanındaki kararlılığını ve teknolojik olarak ulaştığı seviyeyi gözler önüne seriyor. Seri B yatırım turunda aldığı 65 milyon dolarlık yatırımla değerlemesi 700 milyon dolara ulaşan şirket, mart ayında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Turcorn 100 programına seçilmişti. Bu yıl sonuna kadar 150 milyon doların üzerinde yeni yatırım hedefleyen Colendi, değerini 1 milyar dolara ulaştırarak, Türkiye’den çıkan ‘ulusal bir şampiyon’ olacak.

New York merkezli kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Endeavor, bölgelerinde ekonomik ve sosyal etkisi olan girişimleri destekliyor. Kuruluş, kendi ağında yer alan girişimcilere, şirketlerini büyütmeleri, istihdam yaratmaları ve ekonomik dönüşüm sağlamaları için destekleyici hizmetler sunuyor. 2024 yılında, toplamda 33 ülkeden 228 şirket Endeavor Outliers şirketi seçildi. Bu seçkin şirketler arasında 9 Türk girişimi de yer aldı.

Programa ilişkin değerlendirmelerde bulunan Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen verdiği demeçte;

“Endeavor Outliers Programı, büyüme, yatırım, exit değeri gibi kriterlere göre portfolyonun en yüksek performans gösteren şirketlerinin kurucuları için tasarlanan butik bir program. Buradaki amaç hem bu girişimcilerin birbirlerinden öğrenmelerini sağlayacak bir ortam yaratmak, hem de onlara katkı sağlayacak iş insanlarıyla onları bir araya getirmek. Bu sene de dünyanın dört bir yanından gelen kurucular kapalı seanslarda “dertleştiler”, hem de Netflix Kurucusu Reed Hastings ile özel bir oturum gerçekleştirdiler.”

Colendi, hızlı büyümesiyle geçtiğimiz mart ayında da Turcorn 100 programına dahil olmuştu.

Gömülü finans çözümleri ile büyüyor

Yeni nesil finansal teknoloji çözümlerini yapay zekâ ve büyük veri ile birleştirerek skorlama algoritması üzerine kurulu farklı servisler geliştiren Colendi, platform ortakları ve stratejik iş ortakları ile birlikte bugün itibarıyla 18 milyon kullanıcısına ‘Şimdi Al Sonra Öde’ ile krediye hızlı ve kolay erişim sağlıyor.

Güncel İçerikler