Şirketlere artırılmış gerçeklikle bakım ve onarım çözümleri sunan yerli girişim VSight, 775 bin Euro yatırım aldı

2019 yılında katıldığı hızlandırma programı kapsamında ilk yatırımını Wise Guys'tan alan VSight, ikinci turda Startup Wise Guys, Estonian Business Angels ve Cocoon Ventures'tan 775 bin Euro yatırım aldı.

Şirketlerin bakım operasyonlarını uzaktan yapmalarını sağlayan Augmented MRO yazılım platformu VSight, yeni turda 775 bin Euro yatırım aldı.

Cihat Kahraman ve İsmet Özmen tarafından kurulan yerli girişim VSgiht’ın bu yatırım turuna; Estonya merkezli Startup Wise Guys, Estonian Business Angels ve Cocoon Ventures katıldı.

Hatılarsanız 2019 yılının sonunda girişim, şu anki yatırımcı Wise Guys’tan hızlandırma programı kapsamında 3 milyon Euro değerleme ile yatırım almıştı.

Artırılmış gerçeklik tabanlı VSight, uzmanlar ile saha personelleri arasında bir köprü kurarak, sahada gerekli uzmanlığın anında eriştirilmesini sağlıyor. Çünkü üretim firmaları, üretim hatlarında oluşan sorunları anında çözemediklerinden dolayı dakikada 20 bin Euro’ya kadar para kaybediyorlar. Bu maliyetlerin içinde yetişemeyen siparişler, üretim hatlarının durması, uzmanların sahaya ulaştırılması için harcanan ulaşım ve konaklama masrafları bulunuyor.

Bunun yerine VSight Remote, uzmanların bulundukları yerden uzaktaki saha çalışanları ile video, ses, PDF, çalışma yönergeleri ve 3D-modellerinin augmented reality(artırılmış gerçeklik) ile gösterilmesi ile problemi anında çözebilmelerini sağlıyor. VSight firmalarınn kendi PLM ve diğer iç sistemleri ile entegre olarak, firmaların kendi iş yapış modellerine uyum sağlıyor. Realwear, Epson Vuzix gibi akıllı gözlük üreticileri ile partner olan VSight’ın, iOS ve Android cihazlar için uygulamaları da bulunuyor.

Güncel İçerikler