Sankonline, oyun sektöründeki girişimlere yatırım yapmak için WePlay Ventures yatırımcıları arasına katıldı

Girişimlere ve Girişim Sermayesi Fonlarına yatırım yapan Sankonline, erken aşama oyun girişimlerine yatırım yapan WePlay Ventures’ın yatırımcıları arasına katıldı.

Sankonline, yatırım başarılarını bu stratejik ortaklık ile oyun sektöründe de sürdürmeyi amaçlıyor.

Bisu ve Evreka gibi girişimlerin yatırımcısı aynı zamanda 500 Startup İstanbul’un yatırımcı ortağı olan Sankonline, erken aşamada mobil, PC ve Konsol platformlarında oyun geliştiren ekiplere yatırım yapan WePlay Ventures’ın yatırımcıları arasına katıldı.

Sankonline, geçtiğimiz yıl faaliyetlerine başlayan ve kısa sürede 10 oyun girişimine yatırım yapan WePlay Ventures’ın yatırımcıları arasına katılarak, daha önce girişim dünyasında gerçekleştirdiği yatırım başarılarını oyun sektöründe de bu stratejik yatırım ile sürdürmeyi amaçlıyor.

Türkiye oyun sektörünün en önemli oyuncularından biri olan WePlay Ventures ise bu stratejik ortaklık ile yatırımlarını bölgesel olarak genişleterek bölgenin lider oyuncusu olmayı hedefliyor.

“Her iki taraf için de çok faydalı bir stratejik ortaklık olacağına eminim”

Oyun sektöründeki gelişmeleri uzun süredir takip ettiklerinin altını çizen Sankonline Genel Müdür’ü Emre Altay “Sankonline olarak girişim sektöründe her gelişmeyi yakından takip ediyoruz. Oyun sektörüne de uzun süredir ilgi duyuyor ve yatırım yapmak istiyorduk. WePlay Ventures gibi bu sektörün ilk ve en önemli oyuncusu ile oyun dünyasına dahil olmaktan dolayı çok mutluyuz. Her iki taraf için de çok faydalı bir stratejik ortaklık olacağına eminim.” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Güncel İçerikler