Yerli girişim Pisano, QNBEYOND Ventures’tan 500 bin dolar yatırım aldı

Deneyim yönetimi teknolojileri alanında Avrupa, Ortadoğu ve Asya-Pasifik’te 30’u aşkın ülkede hizmet sağlayan yerli girişim Pisano‘nun, geçtiğimiz Temmuz ayında Elevator Ventures ile gerçekleştirdiği 2.5 milyon dolarlık yatırım turuna QNBEYOND Ventures da 500 bin dolar ile ortak yatırımcı olarak dahil oldu.

Yatırımla beraber QNBEYOND Ventures’dan Derya Düner, Pisano yönetim kuruluna katılacak. Pisano, Derya Düner’in geçmişteki Enpara.com müşteri deneyimi direktörlüğü gibi tecrübelerinden ve finansal teknolojiler (Fintech) alanındaki zengin içgörülerinden yararlanmayı hedefliyor. Pisano, Emir Bostan ve Özkan Aykut Demir tarafından 2016 yılında kuruldu.

Kuruculardan Aykut: “Pisano bugün İngiltere merkezli uluslararası bir şirket olsa da, Pisano bundan beş yıl önce, bu bölgede, Türkiye’de doğdu. Buraya olan bağlılığımızı göstermek müşterilerimiz, çalışanlarımız, geçmiş yatırımcılarımız adına çok önemli. Bu bölgenin ileri gelen bankalarından olan QNB Finansbank’ı Pisano’nun büyüme hikayesine dahil etmemiz, bu bölgeye yatırım yapmaya devam edeceğimizin, bu bölgedeki olağanüstü yeteneği ve potansiyeli daha da ileriye götüreceğimizin bir taahhütü. Ayrıca, Vestel ve RBI’dan sonra bir müşterimizin daha yatırımcı olarak bize katılması, müşterilerimizde yarattığımız değerin en önemli göstergelerinden. Derya’nın da katılımıyla bu başarıyı daha da ileri götürüp, dünyada Deneyim Yönetimi alanındaki en başarılı teknoloji çözümlerini üreteceğiz.” dedi.

Pisano Kurucuları

Pisano’nun deneyim yönetimi ürünleri RBI, Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank, AXA, Vestel and Landmark Group gibi şirketlerin deneyim boşluğunu doldurarak müşterilerine ve çalışanlarına yakınlaşmasını sağlıyor. Saha çalışanlarından yönetim kuruluna kadar şirketlerin her kademesinde müşteri odaklı kültürün yayılmasına ortam oluşturarak şirketlerin daha mutlu müşterilere, daha aktif çalışanlara ve daha karlı operasyonlara sahip olmasına yardımcı oluyor.

“Pisano’ya baktığımızda müthiş profesyonel, azimli ve vizyonu çok geniş bir ekip görüyoruz. Bugüne kadar başardıkları ile globalde zaten önemli bir potansiyelleri olduklarını gösterdiler.” sözlerini ekleyen QNBEYOND Ventures Yönetici Ortağı Derya Düner “Şimdi de QNB Finansbank ve grubumuzun desteğiyle Pisano’nun büyük hedeflerine birlikte koşuyor olmaktan dolayı çok heyecanlıyız” dedi.

Güncel İçerikler