Yerli girişim Pisano, Avusturya merkezli Elevator Ventures’tan 2.5 milyon dolar yatırım aldı

Sunduğu geri bildirim toplama, raporlama, canlı mesajlaşma ve şikayet yönetimi teknolojileriyle markaların, çalışan ve müşteri deneyimi alanında ihtiyaçlarına çözüm üreten Pisano, Avusturya merkezli Elevator Ventures‘ın öncülük ettiği yatırım turunda 2.5 milyon dolar yatırım aldı

2015 yılında kurulan Pisano, Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Asya-Pasifik’te 20’den fazla ülkede firmalara hizmet veriyor. En son 2018 yılında 1 milyon dolar yatırım alan şirket, bu turla beraber toplam yatırım miktarını 4.5 milyon dolara yükseltti.

EdTech

Pisano kurucu ortağı ve CEO’su Özkan Demir, bu yatırım turuyla ilgili olarak düşüncelerini “Müşterimiz olan Raiffeisen Bank International’ın yatırım şirketi Elevator Ventures ile ilişkimizi yatırımcı olarak bir üst seviyeye taşımaktan çok memnunuz. Bu, bizim müşteri odaklı kültürümüzün müşterilerimiz tarafından da kabul gördüğünün bir göstergesi. Onların da desteğiyle özellikle Orta Avrupa, Doğu Avrupa ve Balkanlardaki pazar payımızı büyütmeyi hedefliyoruz. Bu bölgelere olan yatırımlarımız artarak devam edecek” sözleri ile aktardı.

EdTech

Teknoloji yatırımlarını “Her yıl 100 milyondan fazla müşteri geri bildirimi işliyoruz. Firmalara bu geri bildirimleri ellerindeki birçok başka veri kaynağı ile birleştirerek doğru aksiyonlar almalarını sağlayacak Yapay Zeka ve Makine Öğrenme yatırımları yapıyoruz” açıklamalarıyla vurgulayan Demir, İstanbul’daki yazılım ve ürün geliştirme ekiplerinde işe alımların hızlandırıldığını iletti. COVID-19 döneminde gelen bu yatırımı “Bu zorlu dönemde Avrupa’dan ülkemize yeni yatırımcılar kazandırmaktan mutluyuz” sözleriyle değerlendirdi.

Pisano’nun deneyim yönetimi ürünleri RBI, Türkiye İş Bankası, AXA, ISS, Vestel and Landmark Group gibi şirketlerin deneyim boşluğunu doldurarak müşterilerine ve çalışanlarına yakınlaşmasını sağlıyor. Saha çalışanlarından yönetim kuruluna kadar şirketlerin her kademesinde müşteri odaklı kültürün yayılmasına ortam oluşturarak şirketlerin daha mutlu müşterilere, daha aktif çalışanlara ve daha karlı operasyonlara sahip olmasına yardımcı oluyor.

“Biz müşteri deneyimini bankacılık alanındaki en önemli başarı unsurlarından biri olarak görüyoruz.” açıklamasında bulunan Elevator Ventures Genel Müdürü Thomas Muchar, yatırım kararıyla ilgili olarak sözlerine “Pisano’nun güçlü platformunun yanı sıra finansal kuruluşlar ve finans odaklı kurumlar için katacağı katma değerler bizi bu yatırımı yapmaya ikna etti.” açıklamalarıyla devam etti.

Son İçerikler