Yerli girişim Paket Mutfak, 1.3 milyon dolar yatırım aldı

Sizlere Ağustos ayı içerisinde hikayesini paylaştığımız yerli girişim Paket Mutfak, 1.3 milyon dolar yatırım aldığını egirişim üzerinden duyurdu.

2019 yılının Temmuz ayında kurulan Paket Mutfak’ın bugüne kadarki yatırımcıları arasında Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Agah Uğur, 500 İstanbul Partneri Enis Hulli ve Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Çiftçi bulunuyor.

Paket Mutfak, restoran sahiplerinin sermaye harcamadan paket servis şubesi açmasını sağlıyor.

Paket Mutfak ile Ataşehir ve Ümraniye bölgelerinde paket servise başlayan markalar arasında Akali, Chop’t, 400 Derece Pizza, Bibuçuk, Lahmacun Plus, Döner Plus, Şerifali Köftecisi ve Tahtasaray bulunuyor.

İkinci şubesini de Maslak’ta açmaya hazırlanan girişim, yeni şubesi için başvuruları kabul etmeye başladı. Kurucu Ortak Tali Şalhon: “Amacımız, Paket Mutfak ile birlikte büyümek isteyen markaları bünyemize katarak hızlıca tüm İstanbul’a yayılmak.” dedi

Rota: Operasyonel mükemmellik ve yeni Paket Mutfak binaları

Kurucu ortak Eytan Nahmiyas: “Haziran ayından bu yana hızlı bir başlangıç yaptık. Çok yönlü bir operasyon yönetiyoruz. Bu kadar yüksek bir iş hacmi, çözülmesi gereken operasyonel denklerimleri de beraberinde getiriyor. Aldığımız yatırımlarla bir yandan operasyonumuzu ve yazılım tabanımızı sağlamlaştırırken, bir yandan da bina sayımızı arttırmak istiyoruz.”

Günde 350 adet paket teslimatı yapılıyor

Paket Mutfak bünyesindeki çoğu restoran faaliyetlerine henüz yeni başladı. Ancak şimdiden Ataşehir şubesinde günlük 350 adet paket teslimatının gerçekleştiği bir operasyon yönetiliyor. Paket Mutfak, yeni restoranların bünyelerine katılması, restoranların bilinirliğinin artması ve havaların soğumasıyla bu sayıların hızla yükseleceğini öngörüyor.

Güncel İçerikler