Tek tıkla görüntülü görüşme platformu 11Sight, Angel Effect’ten yatırım aldı

Angel Effect’ten yatırım alan 11Sight, gerçek zamanlı video arama teknolojisi üretiyor. Türkiye operasyonlarına geçtiğimiz sene Ocak ayında başlayan ekip hızlı bir büyüme kaydederek her geçen gün daha fazla işletmeye müşterileriyle yeni, hızlı ve etkili bir etkileşim imkanı sunuyor. Otomotiv, Gayrimenkul, Perakende, Telesağlık ve Fintech başta olmak üzere birçok sektöre hizmet veren 11Sight’ın başlıca müşterileri arasında Daimler, Tofaş, Suzuki, Hyundai, Kia, Eczacıbaşı, Kale, Sincro gibi sektör liderleri yer alıyor. 11Sight’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellikleri ise telefon numarasına bağlı olma gereksinimi duymadan gelen görüşmeyi herhangi bir cihazla cevap verme olanağı tanıması ve QR kod teknolojisi kullanarak gelen aramanın hangi kanal aracılığıyla size ulaştığını gösterebilmesidir.

B2B ve C2C alanlarında çok fazla görülen video görüşme çözümlerinin B2C alanında yetersiz kaldığını fark eden 11Sight kurucuları, Aleks Gollu ve Farokh Eskafi, bu alandaki açığı kapatmak üzere işletmeler ve müşterilerinin kolaylıkla iletişime geçmesine olanak tanıyan 11Sight’ı 2016 yılında San Francisco’da hayata geçirdiler. 11Sight‘ın ABD merkez ofisinin yanı sıra İngiltere, Dubai, Hindistan ve Türkiye‘de temsilcilikleri bulunuyor. 11Sight, kullanıcısı olan şirketlerin müşterileri ile yeni bir uygulama yüklemeye ve hesap oluşturmaya gerek kalmadan çabasız bir şekilde iletişime geçmesine imkan sunuyor. Bu yazılım sayesinde küçük ve orta ölçekli işletmeler e-ticaret hizmetlerine video görüşmeleri ekleyebiliyor, müşterilerine çoklu kanal deneyimi yaşatabiliyor ve müşterileriyle daha aktif bir şekilde etkileşime geçerek satışlarını artırabiliyorlar.

11Sight CEO’su Aleks Gollu: “Angel Effect’in sektördeki tecrübesini aktarmasından, hedef müşteri kitlemiz ile bizi biraraya getirmesinden ve en önemlisi bize güvenmelerinden çok mutluyuz.“

11Sight Türkiye Ülke Müdürü Ercan Gümüş ise, bu yatırımı Türkiye’deki başarı örneklerini Avrupa’ya taşımak ve Avrupa’da görüntülü görüşme konusunda bilinen bir marka olmak için kullanacaklarını söyledi.

Türkiye ve globaldeki girişimlere yatırımlar yapan ve geniş bir melek yatırımcı ağı olan Angel Effect, 11Sight’ın özellikle içinde bulunduğumuz süreçte iş dünyasındaki önemli bir açığı kapatacak bir ürün geliştirdiğine ve hızla büyüdüğüne işaret ediyor. Angel Effect kurucu ortağı ve CEO’su Orhan Bayram : “11Sight uzun süredir yakından takip ettiğimiz bir girişimdi. Üye ağımızdan bu tura katılan iki melek yatırımcı ile birlikte 11Sight’ın yolculuğuna eşlik etmekten mutluluk duyuyoruz. 2019’un sonlarında hayata geçirdiğimiz Angel Effect ile bugüne dek 92 farklı ülkeden 1.200’ün üzerinde girişimi inceledik ve 4 farklı ülkeden 7. yatırımımızı tamamladık. Yakın zamanda yeni yatırımlarımızı da duyuracağız. Üye ağımız ve ortaklarımızla birlikte, girişimcilerin yolculuklarına finansal yatırım, yüksek etkili mentorluk gibi çok yönlü destek mekanizmalarıyla eşlik etmeye ve yatırımlarımızı artırmaya büyük bir heyecanla devam edeceğiz.”

Güncel İçerikler