Sensemore, TechSquare’in T-Day 2020 Yılın Girişimi Ödülleri’nde yılın girişimi oldu

Kayıp zamanı azaltarak yedek parça maliyetlerini düşüren titreşim sensörü ve kestirimci bakım çözümünü sunan Sensemore, KoçSistem’in B2B girişimcilik ve inovasyon platformu TechSquare tarafından düzenlenen T-Day Yılın Girişimi Ödülü’nde yılın girişimi aldı.

KoçSistem, Türkiye’nin ilk B2B girişimcilik ve inovasyon platformu TechSquare’in ikinci yaşını “T-Day 2020 Yılın Girişimi Ödülleri” ile kutladı.

Pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilen yarışma için 200’ün üzerinde girişimci ekip başvuruda bulundu. Yayıncılık, teknokent ve iş dünyası temsilcilerinden oluşan TechSquare jürisi finale katılmaya hak kazanıp sunumlarını gerçekleştiren 10 girişimci ekip arasından bu yılın birincisini belirledi. Bu yılın birincisi olan Sensemore, IoT alanında geliştirdikleri çözümle “TechSquare T-Day 2020 Yılın Girişimi Ödülü”nü almaya hak kazandı.

Enerji Teknolojileri

Bu yıl finale katılmaya hak kazanan ekipler, jüri karşısında Nesnelerin İnterneti, İleri Analitik, Yapay Zeka İş Çözümleri ve Siber Güvenlik gibi alanlarda yenilikçi fikirlerle yarıştı. Jüri, iş fikrilerini vizyon, uygulanabilirlik, yenilikçilik ve rekabetçilik gibi ölçütler doğrultusunda titizlikle değerlendirdi.

T-Day Yılın Girişimi Ödülü’nü kazanan Sensemore, KoçSistem ile iş birliği ve ortak pazara gidiş desteğinin yanı sıra TechSquare platformu ile Türkiye’nin lider teknoloji şirketi KoçSistem’in ulusal ve uluslararası bilgi birikiminden ve Türkiye’nin en güçlü teknoloji girişimcilerinden oluşan geniş bir iş ve yatırımcı ağından faydalanabilecek. Diğer finalistler de çalışmalarında TechSquare ekosisteminin sağladığı avantajları değerlendirmeye devam edebilecek.

Birbirinden yenilikçi fikirler TechSquare’de yarıştı

Yarışmaya katılan finalistlerden Agcurate, yapay zeka ile tarım alanlarını takip ederek şirketlerin verimliliğini artırmayı hedeflerken; Akıllıfon, yapay zeka temelli Robo Danışmanlık çözümünü jüriye tanıttı. Buybuddy ekibinin perakende sektörü için geliştirdiği akıllı etiket çözümleri; Drive Buddy girişimcilerinin filolar, son kullanıcı ve sigortalar için tasarladığı akıllı telefon merkezli sürücü analiz yazılımı; Geoinsight’ın lokasyon bazlı analiz yapabilen ve ciro tahminleme özelliğine sahip olan iş çözümü; MindSite’ın e-ticaret sektöründeki markaları ve rakipleri analiz edebilen B2B SaaS platformu; Piple’ın yapay zeka tabanlı işgücü yönetim aracı; Rootie’nin eğitim analiz ve pekiştirme aracı; Swordsec’in veri sızıntılarını yönetime haber veren siber güvenlik odaklı SaaS yazılımı, TechSquare’in ilgi gören diğer girişimci fikirleri arasında yerini aldı.

Son İçerikler

Bataryalar için nikel bazlı katot üretimi yapan Nicat, Alesta’dan 11.4 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Bataryalar için nikel bazlı katot üretimi ve yapay zeka destekli Ar-Ge çalışmaları yapan Nicat Batarya Teknolojileri, son dönemde yatırımlarına sık sık rastladığımız Alesta'dan 11.4 milyon TL...

Facebook, Accelerator Programı kapsamında 31 Ağustos’a kadar startup’ların başvurularını bekliyor

Facebook, küresel Facebook Accelerator serisi kapsamında hayata geçirdiği Facebook Accelerator: Commerce ticaret eğitimleri için başvuruların açıldığını duyurdu.Pandemi sonrası dönemde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yer...

Litvanya merkezli SaaS tabanlı reklam analiz girişimi RedTrack, 425 bin Euro yatırım aldı

Litvanya merkezli SaaS tabanlı reklam analizi ve dönüşüm takibi girişimi RedTrack.io, ilk yatırım turunda Genesis Investments ve Iron Wolf Capital'den yaklaşık 425 bin Euro...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here