Şirketlere veri güvenliği sağlayan yerli girişim SwordSec, 4.1 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Türkiye’deki yatırımları paylaştığımız serimizde, Ankara merkezli siber güvenlik girişimi SwordSec, aldığımız bilgi ve tarafımıza kanıtlanmış sözleşme doğrultusunda 4.1 milyon TL değerleme ile Serdar Sezen‘den tohum yatırım aldığını duyurdu. Yatırım miktarı şu an için gizli tutuluyor.

Not: Yatırımcıyla ilgili detaylı bilgi aldığımızda sizlerle ayrıca paylaşacağız.

Enerji Teknolojileri

Dijitalleşen dünyada veri güvenliğinin sağlanması önemli bir problem olarak ortaya çıkmaktadır. Her yıl binlerce kurum ve kuruluş veri ihlali nedeniyle itibar kaybı yaşıyor ve milyonlarca dolar ceza alıyor.

Seyfullah Kılıç tarafından Ocak 2018’de Ankara’da kurulan girişim SwordSec, şirketlerin dijital verilerinin açık internette, deep veya dark web de sızdırılmış olup olmadığını öğrenip, şirketlere bilgi veren bir siber güvenlik odaklı SaaS yazılımdır. Yani geliştirmekte oldukları büyük veri ve siber güvenlik yazılımı ile dış tehdit istihbaratı sağlıyor.

Siber Güvenlik sektörü geçtiğimiz yıl 170 milyar dolar olduğu söyleniyor. 2023 yılında ise 250 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor. Bu pazarda yerini almak isteyen SwordSec, orta vadede yerel hedef olarak Türkiye’nin en önemli şirket ve kurumlarını kendi geliştirecekleri yazılım teknolojisi ile korumak ve yine aynı süreç içerisinde globalde de Gartner Magic Quadrant‘da boy göstermek istiyormuş.

Havelsan JET Hızlandırma Programı’nda birincilik ödülü

SwordSec, 2018 yılında Teknopark Ankara’nın kuluçka merkezi NAR‘a ve Viveka hızlandırma programına kabul edildi. 2020 yılında da Türkiye savunma sanayii hızlandırma programı olan Havelsan JET Hızlandırma Programı‘nda birincilik ödülü aldı. Ayrıca T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Dijital Dönüşüm Ofisi öncülüğünde Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından Antalya’da düzenlenen 2. Sektör zirvesinde “Yılın Parlayan Yıldızı Ödülü“nü aldı.

SwordSec’in artık bundan sonraki tüm gelişmelerine egirişim üzerinden ulaşabilirsiniz. İlk kez egirişim’de yer verdiğimiz girişimcilere bu yeni süreçlerinde başarılar dileriz.

Son İçerikler

BIO Startup CoronaSprint Projesi’nde yer alan 16 girişim ve çözümleri

İstanbul Kalkınma Ajansı “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında desteklenen ve startupların COVID-19'a ilişkin yaşanan sorunlara yönelik çözüm üretmesini hedefleyen BIOStartup CoronaSprint Projesi...

Dört alanda girişimleri kabul edecek NN Startup Challenge başvuruları 15 Ağustos’ta sona eriyor

Hackquarters, NN Hayat ve Emeklilik ile gerçekleştirilen “When Healthtech Meets Insurance” etkinliğinde, sağlık teknolojisi alanında çalışan girişimlerle bir araya geliyor.En iyi iş fikirlerini değerlendirileceği etkinlikte,...

Bayer, sağlık girişimlerini desteklemek için Türkiye Dijital Sağlık Girişimleri Haritası’nı hazırladı

Bayer; bu yıl üçüncü kez Türkiye’de hayata geçirdiği Girişim Hızlandırma Programı G4A Turkey ile birlikte Türkiye’de kurulan sağlık alanındaki Startup şirketlerinin tanıtılması amacıyla güncel...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here