KolayBi’, QNBEYOND Ventures’tan 13.7 milyon TL değerleme ile ikinci yatırımını aldı

KOBİ’ler için finans alanında dijital dönüşüm hizmeti veren KolayBi’, QNB Finansbank’ın girişimlere yatırım yapmak için kurduğu QNBEYOND Ventures‘tan bugün 11:00’de atılan imzalar ile 13,7 milyon TL değerlemeyle ikinci yatırımını aldı. Ayrıca bu yatırım QNBEYOND Ventures’ın da ikinci yatırımı oldu.

KOBİ’lerin dijital dönüşümlerini hızlandırarak verimliliklerini ve sürdürülebilirliklerini arttırma hedefiyle 2017 yılında ilk ürünü olan bulut tabanlı ön muhasebe programını NKolayOfis adıyla kullanıma sunan KolayBi’ ilk yatırımını 2018 yılında StartersHub, melek yatırımcı Varol Civil ve HUB GSYO’dan alarak 6.8 milyon TL değerlemeye ulaşmıştı. Ayrıca QNBEYOND hızlandırma programına da ilk seçilen girişimler arasında yerini almıştı.

13.7 milyon TL değerlemeli bir hikaye: KolayBi’

Enerji Teknolojileri

 

Birçok KOBİ’nin geleneksel yollarla gerçekleştirdiği ön muhasebe işlemlerini dijitale taşımasına yardımcı olan KolayBi’, geçtiğimiz yıl önce Enpara Şirketim, sonrasında QNB Finansbank Dijital Köprü ile yaptığı iş birliği sayesinde aktif 15.000’i aşkın müşteriye ulaştı, böylece binlerce kullanıcısını online banka, pazaryeri ve e-Fatura entegrasyonları ile buluşturdu. Son altı ayda e-Fatura kullanıcıları KolayBi’ üzerinden 6.5 milyar tl’lik fatura hacmi oluşturdu. QNBEYOND Ventures yanında Varol Civil’in de katıldığı bu yatırım turuyla KolayBi’, operasyonal yetkinliğini geliştirirken, yeni ürünleri hayata geçirebilecek.

KolayBi’ kurucu ortağı ve CEO’su Gökhan R. Boyana yaptığı açıklamada “Bu yatırım ile KOBİ’lerin dijital dönüşümünü hızlandırma vizyonuyla büyümemize daha hızlı şekilde devam ederek 2023 yılına kadar 50.000 müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

QNBEYOND Ventures yönetici ortağı Özge Öz “KolayBi’ ile QNBEYOND Hızlandırma Programı’nda başlayan serüvenimiz, Dijital Köprü ile güçlü bir iş birliğine dönüşmüştü. Şimdi de bu hikayeyi yatırımla taçlandırmamız bizim için büyük mutluluk.” dedi.

Son İçerikler

BIO Startup CoronaSprint Projesi’nde yer alan 16 girişim ve çözümleri

İstanbul Kalkınma Ajansı “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında desteklenen ve startupların COVID-19'a ilişkin yaşanan sorunlara yönelik çözüm üretmesini hedefleyen BIOStartup CoronaSprint Projesi...

Dört alanda girişimleri kabul edecek NN Startup Challenge başvuruları 15 Ağustos’ta sona eriyor

Hackquarters, NN Hayat ve Emeklilik ile gerçekleştirilen “When Healthtech Meets Insurance” etkinliğinde, sağlık teknolojisi alanında çalışan girişimlerle bir araya geliyor.En iyi iş fikirlerini değerlendirileceği etkinlikte,...

Bayer, sağlık girişimlerini desteklemek için Türkiye Dijital Sağlık Girişimleri Haritası’nı hazırladı

Bayer; bu yıl üçüncü kez Türkiye’de hayata geçirdiği Girişim Hızlandırma Programı G4A Turkey ile birlikte Türkiye’de kurulan sağlık alanındaki Startup şirketlerinin tanıtılması amacıyla güncel...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here