B2Press

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Koronavirüs Covid-19 Dünya Haritası yayınlandı

COVID-19’a karşı bilginin doğru ve hızla ulaştırılması konusunda çalışmalarını sürdüren Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Koronavirüs Covid-19 Dünya Haritası‘nı yayınlandı.

Sizlere dün Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK’ın ortak yürüttüğü COVID-19 Türkiye Web Portalı açıldığını, geçtiğimiz haftalarda ise Johns Hopkins Üniversitesi tarafından yayınlanan Corona Virüs haritasını paylaşmıştık.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yayınlanan haritada Türkiye ve dünyadaki; tanı, iyileşen ve ölüm‘lerin son durumlarını güncel olarak görebiliyorsunuz. Ülkeleri kendi aralarında karşılaştırabiliyorsunuz.

Örnek vermek gerekirse; portal üzerinden İtalya ile İspanya’yı karşılaştırdık. Turuncu olan İtalya, Bordo olan ise İspanya. Kendi aralarında nasıl bir yol izliyorlar, COVID-19’a karşı nasıl tepki veriyorlar gibi birçok sorunun yüzeysel cevabına ulaşabiliyorsunuz. Bu karşılaştırmada olduğu gibi siz de istediğiniz ülkeleri kendi aralarında karşılaştırabilir, virüsün yayılması ve etkisi konusunda yorum geliştirebilirsiniz.

Kolektif House

Konuyla İlgili

Son İçerikler