Dünyanın en başarılı erken girişimleri hızlandıran programlarından biri olan ve girişimlere yatırım yapan 500 Startups‘ın 26. dönemine seçilen 29 girişimini açıklandı.

Bu seçilen girişimlerin %37’si ABD dışında olan ülkelerden geliyor. Kurucu ekiplerin %30’unda kadın girişimciler var. Crunchbase verilerine göre 500 Startups girişimlerinden 215 tanesi çıkış (Exit) yaptı.

Bu girişimler 19 Mart’ta demo day sahnesine çıkacak.

500 Startups‘ın 26. dönem girişimleri

 1. Acadium: İşletmeler ve pazarlama departmanlarını dijital pazarlama uzmanlarıyla bir araya getiren platform.
 2. Alloy Card: İnsanların finans durumlarına göre gelir giderlerini daha fazla kontrol altına almalarını sağlayan bir kredi kartı sunan girişimdir.
 3. Amixr: Mühendislik ekiplerinin iş akışlarını optimize ederek, yaşadıkları zorlukları en aza indirme konusunda yardımcı olan yönetim yazılımıdır.
 4. AppBind:
 5. Bliinx: Kişilerin işleriyle ilgili tüm etkileşimlerini Office 365 programında toplayarak, bilgi bulmasını kolay ve hızlı hale getiren bir girişimdir.
 6. Briza: Ticari sigorta poliçelerinin anında fiyatlandırılmasını, bağlanmasını ve yayınlanmasını sağlayan bir API hizmetidir.
 7. Butlr: Yapay zeka ve sensörler ile perakende mağazalarının gerçek zamanlı müşteri davranışlarını inceleyerek, mağaza içi satışları artırma konusunda çözümler üreten bir girişimdir.
 8. Cenos: Mühendislerin, ısıtma ve anten tasarımı için tasarımları fiziksel prototiplerden daha hızlı yinelemelerini sağlayan ve kullanımı kolay simülasyon yazılımı sunan girişimdir.
 9. Connected Analytics: İşletmelerin ve bankaların, müşterileri elde tutmak ve geliri artırmak için veri analizi ve ödülleri entegre etmelerine yardımcı olan Nijerya merkezli bir girişimdir.
 10. Fakespot: Tüketiciler, markalar ve platformlar için e-ticaret sitelerindeki yanlış bilgi ve aldatıcı içeriği ortadan kaldıran bir platformdur.
 11. GamerzClass: Profesyonel oyuncular ile espor oyuncularını bir araya getiren platform.
 12. Get on Board: Teknoloji uzmanları ile küresel şirketleri buluşturan işe alım platformu.
 13. Juked: Espor yayınlarının izlenmesini kolaylaştırmak ve etkileşimi artırmak için topladığı bilgileri en iyi şekilde sunan yayın platformudur.
 14. Kyndoo: Reklamverenlerin, sosyal medyada sahte etkileşim oluşturan hesapların raporlanmasını sağlayan girişim.
 15. Mero Technologies: Şirketlerin fiziksel binalarını analiz ederek, sarf malzeme ve tuvalet kağıdı gibi ihtiyaçların bildiren bir girişimdir.
 16. Omnitron Sensors: Otonom otomobilleri ve drone’ların sensörler ile güvenli gidebilmesini sağlayan bir yazılım girişimi.
 17. Pilota: Yolcuların uçak gecikmelerini makine öğrenmesini yoluyla tahmin eden girişim.
 18. Plant an App: BT ekipleri için esneklikten ödün vermeden kod geliştirmelerini sağlayan yazılım.
 19. Pluto: Uyku yastıklarını kullanıcının daha iyi uyku geçirilmesi için optimize ederek yükseklik, boyun / omuz oranı ve uyku tercihleri ​​gibi vücut istatistiklerine göre ölçeklendiren bir girişimdir.
 20. Predina: 14 milyondan fazla kazayı ve kazaların olduğu alanları inceleyerek, hava koşulları ve zaman gibi faktörleri de inceleyerek hem araçların kaza riskini analiz ediyor hem de sigorta tahmini çıkarıyor.
 21. Renetec: HTML, CSS ve JavaScript ile gömülü sistemler için GUI’lerin oluşturulmasını sağlar, bu da geliştirme süresini ve maliyetlerini azaltır.
 22. ShardSecure: İşletmelerin hassas bilgilerini buluta güvenli bir şekilde taşımasını ve depolamasını sağlayan bir SaaS.
 23. Shiplyst: İhracatçıların ve ithalatçıların maliyetlerini düşüren ve sevkiyatlarına daha fazla görünürlük sağlayan Hindistan merkezli deniz taşımacılığı yapan bir tedarik pazarıdır.
 24. Silk + Sonder: Aylık abonelik sistemiyle çalışan, kadınlar için zihinsel sağlık uygulamasıdır.
 25. Sira Medical: CT taramaları ve MRI’lara yüksek kaliteli 3D hologramlar sunarak klinisyenlerin ameliyatları artırılmış gerçeklik yoluyla daha verimli bir şekilde yapmalarına yardımcı olan girişim.
 26. The Atlas: Belediye yöneticilerinden oluşan bir online topluluk, 1,6 trilyon dolarlık yerel hükümet pazarını modernize eden fikirleri kitlelere ayıran bir platform.
 27. Thematic: Yeni ve özel müziklere ihtiyaç duyan popüler video içerik üreticileri ile influencer pazarlamasına ihtiyaç duyan müzik sanatçılarını bir araya getiren platform.
 28. Trash Warrior: İşletmeler için isteğe bağlı çöp kaldırma hizmeti sunan bir girişimdir.
 29. Userpilot: Yazılım ürünü yöneticilerinin, uygulama içi deneyimi kullanıcı ölçeğinde ölçeklendirmesine yardımcı olan bir girişimdir.