B2Press

Blockchain tabanlı ödeme sistemi MenaPay, MENA bölgesinin yüzde 80’ini hedefliyor

Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerini kapsayan MENA Bölgesinin ilk Blockchain tabanlı ödeme sistemi olan ve geçtiğimiz mayıs ayında Hande Enes‘ten yatırım aldığını paylaştığımız yerli girişim MenaPay, bölgesel güç olma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda CRD Bank Tanzanya yetkililerini ağırlayan MenaPay iş birliği olanaklarının değerlendirildiği bir bilgi paylaşım toplantısı gerçekleştirdi.

ReklamKolektif House

MenaPay, 440 milyon nüfusa sahip bölgedeki yüzde 80’in üzerindeki banka kullanmayan kişiler tarafından kullanılmak üzere geliştirdiği Blockchain tabanlı yazılım ve uygulaması ile hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Farklı ülkelerden uzmanlar, fikir liderleri ve kuruluşlarla bir araya gelerek gerçekleştirilen toplantılara bir yenisini daha ekleyen MenaPay CRD Bank Tanzanya’dan üst düzey yöneticiler ve finansal danışmanların da olduğu 25 kişilik bir heyeti ağırladı.

CRD Bank Tanzanya lider ve yenilikçi yapısıyla ön planda

Menapay’in CRD Bank Tanzanya ile toplantısı

CRD Bank Tanzanya; Tanzanya, Brundi ve Doğu Afrika’da önde gelen bir Afrika Bankası ve finansal hizmetler sağlayıcısı olarak ön plana çıkıyor. 1996 yılında kurulan banka Haziran 2009’da Dar Es Salaam Borsasında (DSE) işlem gördü. Yıllar geçtikçe, CRDB Bank bölgedeki en yenilikçi ve tercih edilen finansal hizmetler ortağı haline geldi. Sağlam bir portföy ve özgün olarak uyarlanmış ürünlerle desteklenen CRDB Bank, bölgedeki en duyarlı banka olmaya devam ediyor.

Hedef bölge ülkelerinde akla ilk gelen marka olmak

MenaPay kurucuları içerisinde yer alan ve aynı zamanda MenaPay CEO’luğu görevini de üstlenen Çağla Gül Şenkardeş MenaPay olarak hem teknoloji hem de bilgi odaklı paylaşımlara ve iş birliklerine devam edeceklerinin altını çizdi. Şenkardeş CRD Bank yetkilileriyle yaptıkları toplantıda MenaPay’i ve Blockchain teknolojisini aktarma fırsatını bulduklarını paylaşarak iş birliği olanaklarını da masaya yatırdıklarını söyledi.

MenaPay olarak bölgesel bir güç olma yolunda ilerlerken bilgi paylaşım toplantılarına özel önem verdiklerini belirtti. Amaçlarının MenaPay’in hem ürün olarak hem de Blockchain konusunda hayatımıza giren yeniliklerden bahsedildiğinde bölge ülkelerde ilk akla gelen marka olmasını sağlamak olduğunu aktaran Şenkardeş bu kapsamda farklı coğrafyalardan konusunda uzman fikir liderleri ve iş insanları ile bir araya gelmeye ve ufuk açıcı toplantılara devam edeceklerini belirtti.

Son İçerikler