Teknoloji ve tıbbı bir araya getiren startup: Yesil Science

Tıp, sanat ve teknolojiyi bir araya getirerek sağlık alanındaki problemlere yenilikçi çözümler geliştirmek ve bilime sanat katma amacıyla çalışan Yesil Science, Augmentify ile görselleştirmede önemli adımlar atıyor.

Son yıllarda çok hızlı bir şekilde gelişen yapay zeka, artırılmış gerçeklik, 3D printing teknolojilerinin tıp ve bilim alanında ürünlere dönüşmesi güçlü bir ekip çalışması gerektiriyor. Bu gibi dijital teknolojileri tıp alanında uygulama amacıyla kurulan ve Garanti Partners programında yer alan Yesil Science girişimi, çalışmalarıyla tüm dünyada ses getirecek çalışmalar yapıyor. Hastaların tomografi görüntülerinden artırılmış gerçekliğe, ultrason görüntülerinin dijital ortama taşınması gibi birçok yenilikçi proje üzerine çalışan startup, geçtiğimiz haftalarda da Augmentify isimli ürünü ile dünyanın en büyük ilaç fuarlarından biri olan CPhI’in PharmaAwards ödüllerinde finalist olarak gösterildi.

Enerji Teknolojileri

Augmentify kullanıcılara nasıl bir fayda sağlıyor?

Augmentify, hastalıkların etki mekanizmalarını, nasıl geliştiğini, tedavilerini anlatan artırılmış gerçeklik destekli bir mobil aplikasyon. Bu sayede hem hastalar hastalıklarını daha kolay anlayabiliyor hem de ilaç firmalarının sağlık profesyonellerine ilaçlarını tanıtması daha kolay hale geliyor. Bunun için ürüne özel tasarlanan aplikasyonun tablet veya telefona yüklenmesi ve uygulamanın açılarak broşürün telefona gösterilmesi yeterli oluyor.
Augmentify, ürünlerin 3D modellerinin ve animasyonlarının fiziksel dünyaya yansıtılmasını sağlıyor. Böylece kullanıcılar gerçekmiş gibi etkileşimde bulunabiliyor. Bu, neredeyse her odanın bir sanal oyun alanı ya da showroom olabileceği ve sonsuz yaratıcı olanaklar yaratılabileceği anlamına geliyor.

Augmentify’ın avantajları

Kullanımı bir video açmak kadar kolay olan uygulama en son görsel teknolojilerin kullanımıyla ürüne özel geliştiriliyor, medikal departmanla bilimsel doğruluğu yüksek tasarımlar yapılıyor.

Son İçerikler

BIO Startup CoronaSprint Projesi’nde yer alan 16 girişim ve çözümleri

İstanbul Kalkınma Ajansı “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında desteklenen ve startupların COVID-19'a ilişkin yaşanan sorunlara yönelik çözüm üretmesini hedefleyen BIOStartup CoronaSprint Projesi...

Dört alanda girişimleri kabul edecek NN Startup Challenge başvuruları 15 Ağustos’ta sona eriyor

Hackquarters, NN Hayat ve Emeklilik ile gerçekleştirilen “When Healthtech Meets Insurance” etkinliğinde, sağlık teknolojisi alanında çalışan girişimlerle bir araya geliyor.En iyi iş fikirlerini değerlendirileceği etkinlikte,...

Bayer, sağlık girişimlerini desteklemek için Türkiye Dijital Sağlık Girişimleri Haritası’nı hazırladı

Bayer; bu yıl üçüncü kez Türkiye’de hayata geçirdiği Girişim Hızlandırma Programı G4A Turkey ile birlikte Türkiye’de kurulan sağlık alanındaki Startup şirketlerinin tanıtılması amacıyla güncel...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here