Teknoloji ve tıbbı bir araya getiren startup: Yesil Science

Tıp, sanat ve teknolojiyi bir araya getirerek sağlık alanındaki problemlere yenilikçi çözümler geliştirmek ve bilime sanat katma amacıyla çalışan Yesil Science, Augmentify ile görselleştirmede önemli adımlar atıyor.

Son yıllarda çok hızlı bir şekilde gelişen yapay zeka, artırılmış gerçeklik, 3D printing teknolojilerinin tıp ve bilim alanında ürünlere dönüşmesi güçlü bir ekip çalışması gerektiriyor. Bu gibi dijital teknolojileri tıp alanında uygulama amacıyla kurulan ve Garanti Partners programında yer alan Yesil Science girişimi, çalışmalarıyla tüm dünyada ses getirecek çalışmalar yapıyor. Hastaların tomografi görüntülerinden artırılmış gerçekliğe, ultrason görüntülerinin dijital ortama taşınması gibi birçok yenilikçi proje üzerine çalışan startup, geçtiğimiz haftalarda da Augmentify isimli ürünü ile dünyanın en büyük ilaç fuarlarından biri olan CPhI’in PharmaAwards ödüllerinde finalist olarak gösterildi.

Augmentify kullanıcılara nasıl bir fayda sağlıyor?

Augmentify, hastalıkların etki mekanizmalarını, nasıl geliştiğini, tedavilerini anlatan artırılmış gerçeklik destekli bir mobil aplikasyon. Bu sayede hem hastalar hastalıklarını daha kolay anlayabiliyor hem de ilaç firmalarının sağlık profesyonellerine ilaçlarını tanıtması daha kolay hale geliyor. Bunun için ürüne özel tasarlanan aplikasyonun tablet veya telefona yüklenmesi ve uygulamanın açılarak broşürün telefona gösterilmesi yeterli oluyor.
Augmentify, ürünlerin 3D modellerinin ve animasyonlarının fiziksel dünyaya yansıtılmasını sağlıyor. Böylece kullanıcılar gerçekmiş gibi etkileşimde bulunabiliyor. Bu, neredeyse her odanın bir sanal oyun alanı ya da showroom olabileceği ve sonsuz yaratıcı olanaklar yaratılabileceği anlamına geliyor.

Augmentify’ın avantajları

Kullanımı bir video açmak kadar kolay olan uygulama en son görsel teknolojilerin kullanımıyla ürüne özel geliştiriliyor, medikal departmanla bilimsel doğruluğu yüksek tasarımlar yapılıyor.

Güncel İçerikler