Kişiselleştirilmiş hobi deneyimi sunan mobil uygulama: Hobbycorn

Yerli girişim Yesil Science tarafından geliştirilen mobil uygulama Hobbycorn ile kullanıcılar 11 farklı kategoride 180'den fazla hobiye ulaşabiliyor ve gelişimlerini takip edebiliyor. Mobil uygulama; kullanıcılara kendilerini geliştirme, boş zamanlarını değerlendirme ve stresten uzaklaşıp mutlu vakit geçirme fırsatı sunuyor.

Tıp, sanat ve teknolojiyi bir araya getirerek sağlık alanındaki problemlere yenilikçi çözümler geliştirmek ve bilime sanat katmak amacıyla çalışan Yesil Science, kişiselleştirilmiş hobi deneyimi sunan bir mobil uygulama geliştirdi.

Sanattan spora 11 farklı kategoride 180’den fazla hobinin yer aldığı Hobbycorn, kullanıcılara en uygun hobileri buluyor, hobiler hakkında ilginç bilgiler ve gerekli olan malzemelerin listesini veriyor.

Hobbycorn’da kullanıcılar, seçtikleri parametrelere göre kendilerine en uygun hobilere hızlı ve çok kolay şekilde ulaşabiliyor. Mobil uygulama, “filtreleme” özelliği sayesinde keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce hobi arasından kullanıcılara en kısa sürede en uygun olanlarını sunuyor. Sonrasında ise sunduğu esnek zaman ve hedef ayarlarıyla kullanıcıların hobilerini dilediğin gibi planlamalarına olanak tanıyor. Ayrıca uygulamada haftalık-aylık olarak sunulan istatistikler ve grafiklerle hobilerdeki gelişim kolayca takip ediliyor.

“Hem mutlu olup hem kendilerini geliştirecekler”

Hobbycorn’un; mutluluk, kendini gerçekleştirme, zaman verimliliği ve daha az stres olmak üzere dört temel değer üzerine kurulu bir dinamiğinin olduğunu söyleyen Yesil Science Kurucusu Yusuf Yeşil, “Hepimizin aradığı şey mutluluk. Mutlu olmanın, kendine ve sevdiğin şeylere ayırdığın zamanla doğru orantılı olduğuna inanıyoruz. Hobilerle birlikte kullanıcılar mutlu olurken aynı zamanda da kendilerini keşfedecekleri, boş zamanlarını daha etkili bir şekilde kullanacakları bir yolculuğa çıkacaklar. Gelişimlerini takip edebilecekleri ve zamanlarını etkin bir biçimde kullanacakları bir deneyim sunuyoruz. Amacımız, Hobbycorn ile hobilere zaman ayırarak stresi insanların hayatından uzaklaştırmak ve kendilerine odaklanmalarını sağlamak” dedi.

Güncel İçerikler