Daha sağlıklı bir yaşam tarzı sunan yerli mobil sağlık uygulaması: Mandarin Health

Tıp ve teknolojiyi bir araya getirerek sağlık alanındaki problemlere yenilikçi çözümler geliştirmek amacıyla kurulan Yesil Science; yapay zeka (AI) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojileriyle çalışan, kullanıcıların sağlık davranışlarını inceleyen, onlara özel çözümler sunan ve kullanıcıları iyi yaşama teşvik eden mobil sağlık uygulaması Mandarin Health‘i geliştirdi.

Gelişmiş yapay zeka motoru sayesinde sağlık analizlerini çok daha hızlı ve güvenilir olarak gerçekleştiren Mandarin Health, AR altyapısıyla kullanıcılara 10 farklı sisteminin simülasyonunu dijital ikiz yöntemiyle çok daha gerçekçi bir şekilde sunuyor.

Uygulama nasıl kullanılıyor?

Kullanıcılar, Mandarin Health uygulamasını indirip kendilerine bir hesap açıyor ve ardından günlük alışkanlıkları hakkında bir takım soruları cevaplandırıyor. Analiz motoru sayesinde kullanıcıların cevaplarına göre sağlık davranışlarının dolaşım sağlığı, solunum sağlığı ve benzeri gibi çeşitli sistemlerin sağlığına etkisi hesaplanıyor. Ardından kullanıcılar, geliştirmek istedikleri sistem sağlığını seçerek günlük alışkanlıklarıyla ilgili bir haftalık periyodu içeren spesifik öneriler alıyor.

Mandarin Health’in farklarından birinin de oyunlaştırılmış meydan okumalar olduğunu söyleyen Yesil Science Kurucusu Yusuf Yeşil, kullanıcıların Mandarin Health sayesinde sağlıklarını kötü etkileyen parametreleri yapay zeka ile analiz ederek, kendilerine özel hazırlanan meydan okumaları uygulayıp daha sağlıklı bir yaşam tarzı edinebileceklerini belirtti.

Güncel İçerikler