Görüntülü konuşma girişimi 11Sight, İstanbul Startup Angels’tan 540 Bin TL yatırım aldı

İşletmeler için kolay kullanımlı bir görüntülü görüşme platformu sunan 11Sight, uygulama yüklemeye gerek kalmadan tek tuşla ​görüntülü görüşme ​başlatılabilen servisini Türkiye ve Amerika pazarlarında kullanıma sundu.

2016 Temmuz ayında İstanbul Startup Angels ve Nexus Ventures işbirliği ile yürütülen IOT Telco Labs programına seçilen girişim​, Eylül ayında Beta kullanıma açılan servisi hali hazırda 230 işletme kullanıyor. Bu servis kullanılarak bugüne kadar 25,000 görünütülü görüşme gerçekleştirilmiş. 11Sight’ı şu anda tele-terapi firmaları, İK firmaları, sarı sayfalar gibi pazar yerleri kullanıyor

İstanbul Startup Angels öncülüğünde 540,000 TL tohum yatırım alan 11Sight, aldığımız bilgiye göre yatırımi öncelikli olarak ürün geliştirme, pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerinde kullanılacak. 11 Sight’a yatırım yapan isimler ise İstanbul Startup Angels üyelerinden Murat Kantarcı, Hande Enes ve Nexus Ventures’dan Burak Örücü.

Girişim öncül pazar olarak Amerika ve Türkiye’yi hedeflediği için 11 Sight girişimcilerinden Aleks Gollu ve Farokh Eskafi, halen San Francisco’da yaşayan iki seri girişimci, Türkiye’deki operasyonlarından ise Ercan Gümüş sorumlu. Ekip de iki lokasyonda da yerleşmiş durumda.

​11 sight İstanbul Startup Angels’in 8. yatırımı.

Güncel İçerikler