Yerli girişim 11Sight, Meng Hsiung Kian liderliğinde 1,1 milyon dolar yatırım aldı

Sizlere daha öncesinde Türkiye’de Istanbul Startup Angels‘tan 540 bin TL ve Keiretsu Forum Türkiye’den de 620 bin TL yatırım aldığını duyurduğumuz 11Sight, bu sefer Amerika’da seri bir girişimci olan Meng Hsiung Kian önderliğinde 1.1 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırımını, şirket yapılanması, ürün geliştirme ve pazarlama/iş geliştirme faaliyetlerinde kullanacağı aldığımız bilgiler arasında.

11Sight, uygulama yüklemeye gerek kalmadan tek tuşla görüntülü görüşme başlatılabilen bir servistir. Aleks Göllü, Farokh Eskafi ve Ercan Gümüş’ten oluşan deneyimli bir kurucu ekip ve 21 kişilik güçlü bir takıma sahip olan girişimin diğer görüntülü görüşme sistemlerine göre en büyük avantajı, son kullanıcıların herhangi bir uygulama yüklemesine ve iletişim bilgilerini paylaşmasına gerek kalmadan görüntülü görüşmeyi başlatabiliyor olması. Bu da görüntülü görüşmenin artık satış artırıcı bir enstrüman olarak kullanılabilmesine olanak sağlıyor.

Yakın zamanda Hindistan pazarına giriş yapan ve San Francisco merkezli bir girişim olan 11Sight’ın hedefi Amerika, Türkiye ve Hindistan pazarında, Otomotiv ve Emlak dikeyinde hizmet veren firmalar ile pazar yeri girişimleri olarak ilettiler.

11Sight, Türkiye, ABD ve Hindistan pazarında aralarında Pinc, Inc, Dealer.com, Fiat, Garanti Koza gibi kurumsal firmaların da bulunduğu 800 işletme tarafından kullanılıyor. Bugüne kadar sistem üzerinde gerçekleşen görüşme sayısı 75.000 olarak bildirildi.

Girişimin sunduğu servisi detaylandırmak gerekirse… 11Sight nasıl kullanılıyor?

11Sight kullanıcıları müşterileri için online bir buton sunup, bu butona tıklanması halinde görüntülü konuşma başlatabiliyor. Servisin kullanıcıları ise Android veya iOS cihazlarından veya Chrome tarayıcıları üzerinden bu aramaya cevap verebiliyor, aramayı kaydedebiliyor, müşterilerine aramanın sonunda bir anket sunabiliyor, ayrıca buton kaç kere görüntülendi, kaç kere tıklandı gibi metriklere ulaşabiliyor. 11Sight ayrıca bu hizmetleri API ve SDK olarak da işletmelere sunuyor. 11Sight ile ilgili detayları girişimin web sitesinde bulabilmeniz mümkün.

Aldığımız bilgiye göre girişim, söz konusu yatırım ile şirket yapısını LLC’den C-Corp’a çevirerek mevcut yatırımcıların hisse devirlerini gerçekleştirdi. Aktif olarak ABD, Türkiye ve Hindistan pazarında faaliyetlerine devam edecek olan girişimin San Francisco ve İstanbul’da iki ayrı ofisi bulunuyor.

Güncel İçerikler