İki Türk girişimci tarafından ABD’de kurulan Cubtale, StartersHub’dan 100 bin dolar yatırım aldı

Cubtale, ebeveynlere kişiselleştirilmiş rehberlik sunarak bebek bakımı kalitesini artırmayı hedefliyor.

Türkiye’nin erken aşama teknoloji yatırım fonları arasında yer alan StartersHub, iki Türk kadın girişimci Selin Tamer ve Duygu Karaoğlan Altop tarafından kurulan ve ABD’de faaliyet gösteren Cubtale girişimine yatırım yaptı.

Cubtale, bebek bakımı kalitesini artırma amacıyla veri odaklı öngörülerle ebeveynlere kişiselleştirilmiş rehberlik hizmeti sunuyor.

Bekleyen 2 patent başvurusu ile kullanıcıları merkeze konumlandıran Cubtale’in, güçlü takımı, yapay zekâ ve veri analitik teknolojileri ile sağlık sektöründe ülkelerin sağlık gelişiminde büyük bir rol oynaması bekleniyor.

Girişim geçtiğimiz ay içerisinde de, Cem Sibay ve Esat Sibay‘dan 500 bin dolar yatırım almıştı. Bu turla birlikte de kısa sürede 600 bin dolarlık bir yatırım toplamış oldu. Ayrıca Cubtale, Workup Girişimcilik Programı’nın 9. döneminden mezun olan girişimlerden arasında yerini aldı.

“Girişimleri desteklemeye devam edeceğiz”

Uzun süredir Cubtale’i yakından takip ettiklerini belirten StartersHub Yönetici Direktörü Arda Aşkın, StartersHub olarak girişimleri desteklemeye ve yatırım yapmaya devam edeceklerini belirterek şunları söyledi: “Benzer iş modellerine ait girişimlere yaptığımız yatırım tecrübelerimize de dayanarak, Cubtale’in sunduğu rutin takipler, analitik iç görüler, içerikler ve uzman kişilerle randevu gibi özellikleri ile bağlı bir kullanıcı topluluğu yarattığını, aktif kullanıcı ve etkileşim metrikleri performans gelişimini ve ekibin kurucu-ürün uyumunu yakaladıklarını gözlemliyoruz. Cubtale veriyi ana odak noktasına alan bir girişim. Faaliyet gösterdikleri pazarın büyüklüğü ve ulaşılabilirliği ile sadece ebeveynlerin değil, bebek pazarında yer alan çocuk bakım evleri, bebek ürünü satışı yapan firmalar ve hastane/doktor gibi oyuncular da bu verilerden yararlanarak veri odaklı kararlar almakta kullanabilirler.”

Güncel İçerikler