Insurtech girişimi Tamamliyo, kitle fonlama turunda 2.4 milyon TL yatırım aldı

Fongogo, sigorta şirketleri ile sigorta ürünü satmak isteyen dijital işletmeleri uçtan uca entegre eden sigorta girişimi Tamamliyo’nun ikinci kitle fonlama kampanyasını 30 milyon TL değerleme üzerinden 2 milyon TL hedef ile başlattı. Girişim, 2 milyon 400 bin TL'ye ulaşarak %120 oranıyla başarıyla fonlandı.

Fongogo, sigorta şirketleri ile sigorta ürünü satmak isteyen dijital işletmeleri uçtan uca entegre eden sigorta girişimi Tamamliyo’nun ikinci kitle fonlama kampanyasını 30 milyon TL değerleme üzerinden 2 milyon TL hedef ile başlattı. Girişim, 2 milyon 400 bin TL’ye ulaşarak %120 oranıyla başarıyla fonlandı.

İhtiyaç duyulan sermayenin kitlelerin desteğiyle bir araya getirilmesine aracılık eden Fongogo, paya dayalı kitle fonlama platformunda sigorta şirketleri ile dijital işletmeleri uçtan uca entegre eden Tamamliyo’nun 2.4 milyon TL fon toplanmasına aracılık etti. Kampanya sürecinin 2. haftası bitmeden hedeflenen fon miktarı olan 2 milyon TL’ye ulaşılırken, bu rakama ulaşılmasının ardından toplam 200’ün üzerinde yatırımcıdan yüzde 120’lik fon artışıyla toplanan fon tutarı 2.4 milyon TL olarak gerçekleşti.

Türkiyede InsurTech odağındaki en aktif startup: Tamamliyo

Tamamliyo Kurucu Ortağı Metin Öngüç, Türkiye’de InsurTech odağında faaliyet gösteren en yenilikçi ve aktif startup olduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Başardığımız ilk kampanyanın ardından yazılım ve teknik ekibimizi genişletip güçlendirmiştik, aldığımız bu yatırım ile yeni sigorta ürünleri geliştirerek gelir olanaklarımızı artıracağız ve en önemlisi kendi broker’lık sistemimizi kurarak satış departmanımızın verimini en yüksek noktaya taşıyacağız.”

Tamamliyo Kurucu Ortağı ve CTO’su Deniz Gül:

“İlk yatırım süreciden sonra geliştirdiğimiz sigorta teknolojileri ile yurt dışına açılma sürecimizi hızlandıracağız. Çok yakında ‘embedded insurance’ modelinde Türkiye’yi yurt dışında temsil eden bir insurtech girişimi olacağız.”

Güncel İçerikler