Self servis sigorta çözümleri sunan Tamamliyo, Komplet adıyla Avrupa pazarına açılıyor

Mikro sigorta ürünleri geliştiren ve bunları e-ticaret şirketlerinin ödeme aşamalarına entegre eden gömülü sigorta girişimi Tamamliyo, komplet.io adıyla Avrupa pazarına açılacağını duyurdu.

2022’den bu yana sigorta ürünü satmak isteyen işletmeler için self servis sigorta çözümleri sunan Tamamliyo, doğrudan edindiğimiz bilgiye göre komplet.io adıyla Avrupa’nın en büyük ekonomilerinden Almanya pazarına açılacaklarını duyurdu. Yerli girişim, bu gelişmeyle birlikte yeni iş fırsatlarına kapı açtığını belirtirken gelecek dönemdeki hedeflerini paylaştı.

Tamamliyo Kurucu Ortağı ve CTO’su Deniz Gül konuya ilişkin verdiği demeçte;

“2 yıl önce yola çıkarken amacımız, uluslararası satılabilirliği olan bir seyahat sağlık sigortası ürünü geliştirmek ve bunu tek bir API (uygulama programlama arayüzü) aracılığıyla teknolojimize entegre etmekti. API kullanımıyla sigorta şirketlerinin ürün ve hizmetlerine daha pratik bir şekilde erişebilmeleri için geliştirdiğimiz Open Insurance Portal sayesinde önemli bir yol kat ettik. Şu an ise bir hayalimizi gerçekleştirerek Avrupa’ya açılıyoruz. Nisan ayında 3 partnerimiz ile birlikte ilk poliçe satışımızı yapacağız.”

Avrupa’ya açılarak iş birliklerini artıracak

Türkiye’de 10’dan fazla sigorta şirketinin 20’den fazla sigorta API’sini geliştiren ve 70’e yakın ortağıyla işbirliği gerçekleştiren Tamamliyo’dan edinilen bilgilere göre, platform ülkemizde özellikle seyahat sigortaları alanında önemli bir rol üstleniyor. Başarısını Avrupa’ya taşımak için harekete geçen girişim, Avrupa’nın girişim ekosistemindeki dinamizmini faydaya dönüştürerek, sektördeki deneyim ve teknolojik altyapısıyla işbirliklerini artırmayı hedefliyor.

Tamamliyo Kurucu Ortağı ve CEO’su Metin Öngüç ise özel demecinde;

“Tamamliyo ekibi olarak, Avrupa’da komplet.io adıyla faaliyet göstereceğiz. Asıl amacımız, dünya genelinde seyahat eden herkesin nereden nereye gittiğine bakılmaksızın satın alabileceği bir seyahat sigortası API’sı geliştirmekti. Avrupa’daki müşterilerimize ülke ve vatandaş sınırlaması olmadan kendi müşterilerine sunabilecekleri bir sigorta ürünü hazırladık.”

Güncel İçerikler