Konya merkezli Coredinat, 73 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Yapay zeka ile güçlendirilmiş, konum doğrulama ile pazarlamacı performansını ölçülebilir seviyelerde artıran Coredinat, İTÜ Big Bang 2022 sahnesinde 440.000 TL yatırım aldı ve değerini 73 milyon TL'ye çıkardı.

Konya Teknokent firmalarından İkonik Teknoloji A.Ş. ile birlikte çalışmalar yapan Coredinat, 73 milyon TL değerlemeye sahip olduğunu açıkladı. İngiltere ve Türkiye’den yatırımcıların katılımı ile girişim, İTÜ Big Bang 2022 sahnesinde 440.000 TL yatırım aldı ve değerini 70 milyon TL’nin üzerine taşıdı.

Coredinat kurucusu Dr. İhsan Polat aldıkları son yatırımla danışma kurullarına paranın satın alamayacağı iki değerli tecrübeyi daha kazandırdıklarını iletti. 

Yatırımcılardan İngiltere merkezli IDETEK.UK, dünya çapında 10’dan fazla şirkete yatırım yapmış, yatırım yaptığı şirketlerin globalleşme süreçlerine hem bilgi hem network hem de finansal destek sağlayan, şirketlerin globalleşme maliyetlerini sundukları akıllı çözümlerle minimumda tutmayı amaç edinen güçlü bir yatırım kuruluşudur. IDETEK.Tr genel müdürü Alpaslan Varol yaptığı açıklamada, Coredinat’ın hem iş hem de ekip olarak gelecek vaat ettiğini, Türk Telekom, Mobiltel, Mıstaçoğlu Holding gibi güçlü referanslar ve farklı sektörlere ürettikleri 6 ayrı ürünün yatırım kararı almalarında önemli rolü olduğunu belirtti.     

Coredinat’a bireysel yatırımcı olarak katılan Osman S. Yaycıoğlu ise Türkiye’de aralarında BİSU’nun da olduğu potansiyel vaat eden girişimlere yaptığı yatırımlarla tanınmakta. Coredinat’ın geliştirdiği Geofence (takip) odaklı teknolojilerin çok doğurgan olduğunu ve onlarca sektöre uyarlanabileceğini belirten Osman S. Yaycıoğlu, şimdiden 6 ürün çıkarabilmiş bir ekibin gelecek vaad ettiğini ve yatırım kararında etkili olduğunu belirtti. 

Coredinat ile sahada operasyon yapan bütün işletmeler için 6 farklı çözüm ürettiklerini belirten Dr. İhsan Polat, ürün çeşidini 2023 ilk yarısında 10’a çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Coredinat pazarlamacı takip, alzheimer hasta takibi, kurye takibi, öğrenci servis takibi, nakliye operasyonları takibi, fabrika takip ürünleri ile özel ve kamu sektörüne yönelik yapay zekalı yazılım ve donanımlar geliştirmektedir.

Dr. İhsan Polat, aldıkları yatırım ile İstanbul ve Londra ofislerini güçlendireceklerini, Amerika’da ise dijital pazarlamayı hızlandıracaklarını belirterek sözlerine son verdi.  

Güncel İçerikler