Mobil odaklı tematik filmler sunan yerli girişim Cineshort, ilk yatırımını aldı

Yüzlerce kısa filmi abonelik modeliyle sunan, yönetmenlere de gelir paylaşımıyla sürdürülebilir destek sağlayan mobil video yayın platformu Cineshort, ilk yatırımını aldı.

Kullanıcıların kısa vakitlerine sığdırılabilecekleri özenle seçilmiş kısa filmlerle, gün içinde keyifli vakit geçirmelerini hedefleyen Cineshort, ilk yatırımını aldı. Cineshort’un yatırım turuna TechOne VC, DOMiNO Ventures, twozero Ventures, Headline Oryx I, Aegean Ventures ve Powerhouse katıldı.

Özenle seçilmiş yüzlerce kısa filmi abonelik modeli ile kullanıcısına sunan, yönetmenlere de gelir paylaşımıyla sürdürülebilir destek sağlayan mobil video yayın platformu Cineshort, hakkında daha önce sizlere Workup Girişimcilik Programı’nın 9. dönemine seçilip mezun olduğunu ve TT Ventures hızlandırma programı PİLOT’un 10. dönemine seçildiğini sizlere aktarmıştık.

Zengin İçerik Havuzu

Cineshort, %94’ü global içerik olan mobil uygulaması üzerinden kullanıcıları kısa ve tematik filmler ile buluşturmayı hedefliyor. Platform, bünyesindeki tüm filmleri Türkçe, İngilizce ve İspanyolca altyazı seçeneğiyle sunuyor. Offline mod seçeneği, mylist/watchlater gibi fonksiyonel özellikler de Cineshort’un sunduğu özellikler arasında yer alıyor.  Kullanıcılar filtre seçeneği ile moduna, filmin türüne ve izlemek istediği zamana göre aradığı içeriğe kolayca ulaşabiliyor. Büyük VOD platformlarından ve rakiplerinden içerikleri ve gelir modeli ile ayrışmayı amaçlayan Cineshort, gelirlerinin %70’ini film yönetmeni ve yapımcısına aktarıyor. İçerik bakımından zengin bir havuz oluşturmayı hedefleyen Cineshort, kurulduğu günden bu yana 92 ülkeden 650’den fazla yönetmenin filmini platforma dahil etti.

Yeni Yatırım Turu ile Hedef Global Pazarda Büyüme!

Global pazarda büyümeye devam ederken kütüphanesini özenle seçilmiş filmler ile büyütmek isteyen Cineshort, çalışmalarına yatırım sonrasında daha hızlı bir şekilde devam edecek. Aldığı yeni yatırım ile birlikte global pazardaki operasyonlarını desteklemeyi hedefleyen Cineshort, pazarda daha güçlü bir şekilde konumlanmayı ve sektörün önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor.

Cineshort’un Kurucusu Hasan Celil Tombul “Tematik filmler ve kısa film yönetmenlerini desteklemek, hedeflediğimiz kullanıcıları bu kültüre entegre etmek istiyoruz. Bu yüzden, platformumuz üzerinden ücretsiz kayıt olunarak filmler izlenebiliyor, ufak bir abonelik ücretiyle de binden fazla filmin yer aldığı kütüphanenin tamamını keşfetmenize olanak sağlıyor. Elde edilen gelirden yönetmene pay ayırarak üretimsel sürdürülebilirliği desteklemek istiyoruz. Yatırım turuyla birlikte global pazardaki büyümemizi hızlandıracağız. Vizyonumuz bu kategoride dünyanın en büyüğü olmak’’ dedi.

Güncel İçerikler