İnsan kaynakları uygulaması Bonded 24 Saatte İş, video entegrasyonu Mideo’yu yayına aldı

Teknolojinin gücünü arkasına alarak iş arayanların başvurularına 24 saat içinde cevap almalarını garanti eden insan kaynakları uygulaması Bonded 24 Saatte İş, video/story entegrasyonu Mideo’u yayına aldı.

Geleneksel yöntemlerle yürüyen insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirerek ve yapay zeka ile buluşturarak alışkanlıkları değiştiren mobil uygulama Bonded 24 Saatte İş, video/story entegrasyonu Mideo’u aday ve işverenlerle buluşturdu.

İlk kez Bonded 24 Saatte İş tarafından hayata geçirilen Mideo, diğer platformlardaki video mülakat özelliğinden farklı olarak adayların kendilerini 45 saniye içerisinde diledikleri konu hakkında ifade edebilmelerini sağlıyor. Sosyal mecralarda görmeye alıştığımız story formatındaki bu entegrasyonla adaylar, Mideo’larını çekip sisteme yükleyebiliyor, profillerine sabitleyebiliyor ve rakipler arasında avantaj sağlıyorlar.

“Yeni nesil entegrasyonlarla geleneksel yöntemlerin ötesine geçiyoruz”

Mideo’nun geleneksel işe alım yöntemlerine göre avantajlarını aktaran Bonded 24 Saatte İş kurucu ortağı Gizem Yasa, “Geleneksel yöntemlerde adayların kendilerini ifade etmelerine izin verilmiyor. CV’ler bir kağıt parçasından öteye geçemiyor. Adaylar, yeni bir işe başvuru yaparken aslında o işi ne kadar istediklerini gösteremiyorlar. Bonded 24 Saatte iş olarak, Mideo ile bu geleneksel sistematiğin ötesine geçiyoruz. Adaylarımızın başvurduğu işi ne kadar istediklerini anlatabilmesini, uzmanlıklarını ya da yeteneklerini gösterebilmelerini, tecrübelerini edinirken neler yaşadıklarını yeni nesil yöntemlerle paylaşabilmesini sağlıyoruz. Örneğin, bir barista latte art yaparken de Mideo çekebiliyor veya Rusça bilen bir aday Rusça konuşarak da kendisini ifade edebiliyor. Böylece başvurulan ilanlarda rakiplerin önüne geçme şansı yakalanıyor” dedi.

Aday ve işverenlerden aldıkları geribildirimlere de değinen Gizem, “Adaylar Mideo’yu çok sevdi. Beklediğimizden hızlı bir akış oldu. “Mideo çektiğim için işimi çok hızlı buldum” mesajlarını çok sık alıyoruz. İşverenler ise “zaman kazanmaya başladım” geribildirimiyle dönüyorlar. Zira bir şirket, bir adayın Mideo’sunu izleyerek o adayın iletişim yetenekleri hakkında daha nitelikli bilgiye sahibi olabiliyor. Her adayı iş görüşmesine çağırarak zaman kaybetmiyor. Doğru personelle eşleşme sürecini hızlandırıyor ve süreci daha verimli hale getiriyor. Hem işveren hem de aday açısından avantaj yaratan yeni entegrasyonumuz Mideo çeken adayların, çekmeyenlere kıyasla iş bulma oranının %80 arttığını tespit etmiş durumdayız” ifadelerini kaydetti.

Güncel İçerikler