Denizli merkezli oyun girişimi tiplay studio, 10 milyon dolarlık bir yatırım turuna çıkıyor

tiplay studio, Snap Inc.’in Yellow İvmelendirici Programı'nın kapanış etkinliği Demo Day'de yatırımcı karşısına çıktı.

Hypercasual, Arcade Idle ve Snap oyunlarının da içinde olduğu farklı tür ve platformlara uygun oyunlar geliştiren Denizli merkezli oyun girişimi tiplay studio, Snapchat‘in yaratıcılık ve teknolojiyi birleştiren şirketlere destek veren Yellow İvmelendirici Programı final etkinliği ‘Demo Day’de yatırımcı karşısına çıktı.

tiplay studio CEO’su Mehmet Umut Ermeç etkinlikte gerçekleştirdiği sunumda, yıl sonunda 10 milyon dolarlık bir yatırım turuna çıkılacağını açıkladı. Halen gözden kaçıranlarınız varsa, egirişim’e konuk olarak Umut, tiplay studio’nun hikayesini anlattı.

Umut, Los Angeles’da Snap Inc.’ın merkezinde düzenlenen etkinlikte, yıl sonunda 10 milyon dolarlık bir yatırım turuna çıkılacağını açıkladı. Edindiğimiz bilgiye göre de, global yatırımcıların yıl sonunda başlayacak tur için şimdiden yaklaşık bir milyon dolarlık yatırım niyeti yaptığı dile getirildi.

“tiplay studio yüz milyonlarca insanın hayatını daha eğlenceli hale getirmeye devam edecek”

Eğlencenin sınırlarını ortadan kaldıran, anı yaşatan ve insanların kendilerini ifade etmelerine yardımcı olan girişimlere destek veren Yellow’un bugüne dek 30’un üzerinde startup’a yatırım yaptığının altını çizen Ermeç, “Kısa süre önce inovatif fikirleri hayata geçiren şirketlere destek veren Snap Inc.’in Yellow İvmelendirici Programı’na kabul edilmiştik. Yıl sonunda çıkacağımız yatırım turuyla küresel anlamda sürdürülebilir bir oyun geliştirme ekosistemi yaratma hedefimize doğru emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Hem bir oyun şirketi, hem de global bir girişim olarak milyarlarca insanın hayatını daha eğlenceli hale getireceğiz” dedi.

Biz de girişimi yakında takip ediyoruz. Yeni gelişmeleri oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler