Emre Yusufi ve Lipton’dan NFT projesi: Çayını Yudumlayan Hercules

Lipton, dünyaca ünlü heykeltıraş Emre Yusufi’nin Studio Bigger ile birlikte ürettiği “Mighty Hercules” koleksiyonuna eklenen “Chainick” adlı NFT eser ile sanatın her alanında kendinden söz ettiren, eserlere konu olan, sanatçılara ilham veren çayı bu kez NFT dünyasına taşıyor.

Dünyaca ünlü heykeltıraş Emre Yusufi, sanat camiasının merakla beklediği ilk NFT koleksiyonu Mighty Hercules‘da Lipton için özel bir eser oluşturdu.

Emre Yusufi’nin şimdiye kadar çalışmalarında günlük hayat ve popüler kültürden birçok öge ile harmanladığı Hercules karakteri, “Chainick” adlı eserde ise Lipton sarısı rengindeki kıyafet ve aksesuarlarıyla keyifle bir bardak Lipton çay yudumluyor.

“Çay sanata ilham vermeye devam edecek”

Çayın sanat var olduğu sürece sayısız sanatçının üretimine ilham verdiğini paylaşan ekaterra Türkiye Pazarlama Direktörü Benan Özer; bilimde, işte, edebiyatta, sanatta ve Web3 gibi yeni teknolojilerin yarattığı yepyeni alanlarda da çayın kendine yer bulmaya devam edeceğini belirtti.

Lipton ile iş birliği yaptığı NFT eserinde çaydan ilham alan ünlü heykeltıraş Emre Yusufi, çalışma hakkında; “Lipton ile NFT ve sanat odağında bir iş birliği yapmak oldukça keyif vericiydi. Bu yönde vizyonu açık bir markayla bir araya geldiğim için çok mutluyum. Koleksiyonumdaki antik çağlardan ilham alan Hercules karakteri, yaşadığımız dünyayı anlatmak için hiperrealistik bir tuval görevi görüyor. Çağımıza dair birçok öğeyi bulabileceğiniz bu seride her zaman kültürde önemli bir yer tutan çay da elbette olmasa olmazdı.” dedi.

Güncel İçerikler