Türkiye’de operasyonları Birleşik Ödeme ile yürüten TransferGo, 4 milyon kullanıcı sayısına ulaştı

Dünyanın en hızlı büyüyen para transferi şirketlerinden biri olan ve Türkiye’de operasyonları Birleşik Ödeme ile yürüten TransferGo, globalde 4 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı. Bu, şirketin dikkat çekici büyüme hikayesinde yeni bir kilometre taşı oldu. TransferGo’da hedef, önümüzdeki 3-4 yıl içinde 5 kat büyümek.

Dünyanın en hızlı büyüyen para transferi şirketlerinden biri olan ve Türkiye’de operasyonları Birleşik Ödeme ile yürüten TransferGo, globalde 4 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı. Bu, şirketin dikkat çekici büyüme hikayesinde yeni bir kilometre taşı oldu. TransferGo’da hedef, önümüzdeki 3-4 yıl içinde 5 kat büyümek.

Global çapta da sektörün yıldız oyuncularından biri olan TransferGo, yeni dönemde başarısını sürdürmeyi hedeflerken, bu doğrultuda ekibini de yeni isimlerle zenginleştiriyor. TransferGo, yeni CTO’sunun Mantas Žalneravičius olduğunu açıkladı. Mantas, TransferGo’nun üst düzey liderlik ekibinin gücünü artıracak. Mantas’ın finansal hizmetler sektöründe dijital inovasyon ve dönüşümü yönlendirmede 15 yılı aşkın deneyimi bulunuyor.

Ramazan ayında Türkiye’ye para transferi geçen yıla göre yüzde 35 arttı

Diğer yandan TransferGo, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan döneminde hem kullanıcılara sağladığı faydalar hem de inovasyon ve de kampanyalarıyla kullanıcılarının yanında oldu. Türkiye’de operasyonları Birleşik Ödeme ile yürüten TransferGo gerçekleşen tüm transferlerde, Ramazan’a özel kurlar sağlayarak, hep olduğu gibi Ramazan’da da kullanıcısının yanında olduğu gösterdi.

Kuzey Avrupa ülkelerinden transferde artış var

TransferGo’nun açıkladığı rakamlara göre; Ramazan ayında Türkiye’ye en çok işlem Almanya’dan gerçekleşti. Almanya’yı yine geleneksel olarak Türkiye’ye para transferinin yoğun olduğu Fransa, İngiltere ve Hollanda takip etti. Bir önceki senenin Ramazan dönemine göre Türkiye’ye transferler %35 artış gösterdi. Bu artışta Fransa ve İngiltere gibi transfer yoğunluğu yüksek olan ülkeler dışında, İsveç, Norveç, Polonya gibi Kuzey ülkelerde yaşanan artış da etkili oldu.

Bir önceki ay olan Mart ile karşılaştırdığımızda ise Türkiye’ye yapılan işlem sayısında en çok artış Belçika ve Fransa’da gerçekleşti. Bu iki ülkeden Türkiye’ye transferlerde mart ayına göre %50’ye yakın artış gözlemlendi.

Ödeme yöntemlerine baktığımızda ise geçtiğimiz senenin Ramazan ayı gibi bu yıl da en çok kartla para transferi tercih edildi, kartla para transferi %65 gibi yüksek bir orana ulaştı.

Zeynep Avcı iş birliğinde yaz dönemi başlıyor:

TransferGo’nun hayata geçirdiği, büyük ilgi çeken Zeynep Avcı ile marka yüzü iş birliğinde yeni dönem başladı. Yaz kampanyası dönemindeki reklam filminin mottosu: “Zeynep Avcı ile İstikamet Türkiye”. Reklamda “TransferGo ile siz daha yola çıkmadan paranız Türkiye’ye ulaşır” denilirken, diğer reklam filmlerinde olduğu gibi “TransferGo ile uzaklar, tek tıkla yakınında” mesajı veriliyor, Yaz coşkusunun mesafeler tanımaksızın yaşanması için dijital para transferinin hep kullanıcıların yanında olduğuna işaret ediliyor.

Özetle

  • Uluslararası para transferi şirketi TransferGo, büyümesini sürdürüyor. Şirketin büyüme hikayesinde yeni kilometre taşı 4 milyon kullanıcıya erişmek oldu.
  • TransferGo, Ramazan dönemine dair dijital para transferi verilerini açıkladı. Bu dönemde Türkiye’ye para transferi geçen Ramazan ayına göre %35 arttı
  • TransferGo, ayrıca Zeynep Avcı ile ses getiren marka yüzü iş birliğini de sürdürüyor. Başarılı geçen Ramazan döneminden sonra sıra yaz kampanyasına geldi.

Güncel İçerikler