Online eğitim pazar yeri FundoMundo, Collective Spark liderliğinde 900 bin dolar tohum yatırım aldı

Eğitmenleri ve öğrencileri online derslerde bir araya getiren, aynı zamanda çocuklara eğlenceli ve öğretici aktiviteler sunan online eğitim pazar yeri FundoMundo, tohum öncesi turda Collective Spark liderliğinde 900 bin dolar yatırım aldı.

2021 yılının Aralık ayında internet sektörünün başarılı yöneticilerinden Emre Ekmekçi ve Meriç Ekmekçi tarafından kurulan FundoMundo, eğitmenleri ve öğrencileri canlı dersler ve aktiviteler ile bir araya getiren online eğitim pazar yeridir.

Tohum öncesi turda Collective Spark liderliğinde 900 bin dolar yatırım aldığını duyurdu. Hanzade Doğan’ın kurucusu olduğu D4 Ventures’ın da katıldığı yatırım turunda, Finans Invest eski üst düzey yöneticisi Elif Şansal ve HD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Demirağ da melek yatırımcı olarak yer aldı.

“Eğitimde Bir Dönüşüm Yaşanıyor”

Eğitimde bir dönüşümün yaşandığını, artık yer ve zaman bağımsız mikro-eğitimler ile sınırların ortadan kalktığını vurgulayan FundoMundo Kurucu Ortağı Emre Ekmekçi, “Pandemi sonrası yeni dünyada çocuklarımızın online eğitime erişim konusunda sıkıntılar yaşadığını gözlemledik. Eğitmenlerin de bağımsız olarak eğitim verebilecekleri bir mecra eksikliğini fark ettik. Bunun üzerine yeni nesil eğitim platformu FundoMundo’yu hayata geçirdik. FundoMundo’da dersler, mikro gruplar halinde, çocukların ev ortamında ve online platformlar üzerinden gerçekleşiyor. Yaratıcı ve eğlenceli okul sonrası içeriklerin bir araya geldiği platformda işleyiş pazar yeri mantığında ilerliyor ve eğitmenler kendi içeriklerini yaratıyor. Bu sayede FundoMundo dünyasında bilimden sanata, sosyal becerilerden yabancı dile veya spora yüzlerce farklı ders canlı olarak veriliyor” dedi.

“Çocukların Online Geçirdiği Zamanı Kaliteli Hale Getiriyoruz”

Emre Ekmekçi, “Pandemi sonrası dönemde çocuklarımızın ekran karşısında geçirdiği zamanı limitlemek yerine, içeriklerin kaliteli ve kontrollü olması daha önemli hale geldi. Bir eğitmen gözetiminde canlı aktiviteler ve atölyeler ile çocuklarımız keyifli zaman geçiriyor; örneğin ‘Picasso Gibi Çiziyorum’ resim dersinde sanat ve eğlenceyi bir araya getiriyor, ‘Masallar Diyarına Yolculuk’ atölyesinde kendi masal metnini yazmayı öğreniyor, ‘Ellerimle Konuşuyorum’ dersinde de işaret dilini öğrenebiliyor” şeklinde konuştu.

“İhtiyaçlara Göre Hazırlanan Sistemle Kolay Kullanım”

Tüm platform altyapısının eğitmenler ve öğrencilerin ihtiyaçları gözetilerek hazırlandığını vurgulayan Emre Ekmekçi, “Platformda kullanıcıları eğitmen olmaları ya da dersleri inceleme motivasyonları bakımından iki farklı yol haritası bekliyor. Öğrenciler ve ebeveynleri içerik olarak ilgilerini çeken ya da takvimlerine uyan dersleri pratik bir şekilde satın alabiliyor. İki taraf için de geriye sadece ders zamanını beklemek kalıyor” dedi.

“Evden Çalışma ile Ek Gelir”

FundoMundo eğitmenlerinin kendi takvimlerini oluşturarak, evlerinden tüm dünyadaki öğrencilere ulaşabildiklerini belirten Emre Ekmekçi, “Ders ücretlerini, konularını, içeriklerini kendileri belirliyorlar. Alanlarında uzman olarak eğitmek olmak isteyenler yönlendirmeler doğrultusunda kayıt ve ders başvurularını kolayca yapabiliyorlar ve 24 saat içinde satışa başlayabiliyorlar. Evden çalışma ile kendilerine ek gelir sağlıyor” ifadelerini kullandı.

“Eğitim Sektörü Yeni Unicornlar Çıkaracak”

Amerika’da ve Uzak Doğu’da canlı online eğitim konusunda birçok unicorn çıktığını da söyleyen Emre Ekmekçi, “Eğitim pazarında çok büyük bir fırsat görüyoruz. Amerika’da 3 Milyar dolar değerleme ile unicorn olan Outschool modeli olarak bilinen bu online canlı eğitim modeli yatırımcıların dikkatini çekiyor. Aldığımız tohum öncesi yatırım ile FundoMundo’yu önce yerel pazarda ve sonra hızlıca global pazarda önemli bir eğitim pazar yeri yapmayı hedefliyoruz. Büyüme önceliğimizi yakın coğrafyamızdaki pazarlar oluşturuyor” dedi.

Collective Spark Fonu Kurucu Ortağı Atıl Erken ise “FundoMundo çok dinamik ve değişime açık, eğitim sektörünün dijitalleşmesi açısından önemli bir pazar yeri hizmeti ile yaratıcı bir çözüm sunuyor. Bu alanda ciddi tecrübesi olan kurucu ekip ile fikir aşamasından beri temas halindeyiz ve bu yatırım turuna liderlik etmekten mutluluk duyuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Güncel İçerikler