Servislet, Seri A turda Ethos ve Attributed Holdings liderliğinde 12 milyon dolar yatırım aldı

Geçtiğimiz temmuz ayında 10 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım alan Servislet, yeni turda 12 milyon dolar yatırım aldı.

Yerli girişim Servislet, Seri A yatırım turunu tamamladı. Geçtiğimiz temmuz ayında 10 milyon dolar değerleme ile Autostop Global’den yatırım alan Servislet, 2021 Aralık ayında San Diego merkezli Ethos ve Attributed Holdings‘in liderliğinde 12 milyon dolar yatırım aldı.

Aldığı bu yatırım ile temel ürünü olan pazar yeri kurgusunu genişletmeyi planlayan Servislet Dünya’da daha önce hiç sunulmamış yeni dijital ürünlerini de piyasaya sürecek. 2022 Ocak itibariyle SAAS ürünü Servislet Dali’yi farklı dil seçenekleri ile Türkiye ve yurt dışı pazarında kullanıma sunacak. Aynı zamanda Yunanistan pazarında Tirelet adı ile faaliyete başlamış olan Servislet, Amerika ve Uzak Doğu pazarları ile de ilgileniyor. Ethos ve Attributed’dan aldığı yatırımlar ile Amerika ve Uzak Doğu ülkelerinde de pazaryeri ve SAAS ürünleri ile faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

Servislet kurucu ortağı ve CEO’su Gökmen Bolayır “Servislet, her ne kadar pazaryeri olarak ortaya çıkmış olsa da artık 3 dikey üzerine inşa edilmiş bir teknoloji şirketi. Pazaryeri ilk ve en çok kullanılan dikeyimiz. Servislet Dali, SAAS dikeyimizi temsil ediyor. Otomotiv sektöründe datayı daha hızlı toplayan ve yorumlayan bir çözüm globalde yok. Oyunu değiştirecek bir ürün olarak görüyoruz. Üçüncü dikeyimiz, en yenisi: Blockchain.

2022 ikinci çeyrek itibariyle Servislet’de sunmakta olduğumuz bazı hizmetlerimizi blok zincir tabanında çalıştırmaya başlamış olacağız. Böylece, globalde araç sahipliğini, araç servis hizmetlerinin kaydını ve sigorta poliçelerini bu zamana kadar görülmemiş bir hızda, şeffaflıkta ve güvenle işlemeyi planlıyoruz. Araç verilerinin kişiler arası paylaşımını çok kolay hale getirmesi ile global pazar göz önünde bulundurulduğunda, otomotiv sektöründe bu denli gelişmiş bir dikey entegre çözümü sunan ilk girişim olacağız.

Buna ek olarak “On demand” pazarındaki gelişmeleri uzun süredir takip ediyoruz ve pazar yeri hizmetlerimiz tarafında “Franchise” modelini de geliştirmeyi planlıyoruz. Bu model ile birlikte sunulan tüm hizmetler sayesinde araç sahiplerini, otomotiv sektöründe önceden görülmemiş bir kolaylık ve hızla çözüme ulaştıracağız. Hedefimiz ilk etapta globalde yer aldığımız tüm pazarlarda bu süreyi 2 saate indirmek.” dedi

Attributed Holdings Yönetici Ortağı Hans Kastensmith: “AHI yönetim kurulu üyeleri Özer Fırat ve M. Kemal Genç, Servislet ve Ethos arasındaki tüm ilişkileri başından başarılı kapanışa kadar yöneten kişilerdi. Türkiye’deki lokal temsilcilerimizin ve yönetimimizin olması, yeni bir pazara açılmamızda çok önemli rol oynadı. Türkiye’deki ilk yatırımımız için Ethos ve Carlos Santos’dan daha iyi bir yatırımcı ile ilerleyemezdik. Servislet’in yatırım sonrası yapacaklarından dolayı çok heyecanlıyız ve başarılı olacaklarına inanıyoruz. Ethos’u bu yatırımdan dolayı tebrik ediyoruz.” dedi.

Ethos’un CEO’su Carlos Santos ise şu sözleri ekledi: “Bu, Servislet, otomotiv sektörü, ekonomi ve yerel halk için çok özel ve önemli bir an. Türkiye’de pazar payı tek başına 6.2 milyar dolar olan bir endüstride böyle dinamik, ileri görüşlü ve endüstride uzun dönemli çözümler arayan bir şirketin partneri olmaktan gurur duyuyorum. Ethos takımı olarak markaların web sitelerini satış makinelerine ve pazaryerlerine dönüştürmeyi hedefleyen, markalar ve üreticiler için kullanıcı deneyimlerini değerlendirerek müşteri deneyiminin 7/24 test ve analiz edildiği çok kanallı bir satış platformu oluşturmayı içeren Servislet Değer Önerisi’nden çok etkilendik. Buna ek olarak, Servislet Akademi adı altında Servislet Eğitim Programı ile tanıştığımızda Servislet’in teklifi bizim için kendi sınıfında benzersiz bir hale geldi. Bu program ile Servislet, dijitalleşmeyi ön planda tutan gelecek nesil iş gücünü eğitmeyi planlıyor. Bu, bizim için harika bir gün ve İngiltere, Avrupa, Türkiye ve Orta Doğu’da devam eden genişleme hamlelerimiz hızla devam ediyor olacak.”

Servislet, son 1 yıl içerisinde almış olduğu 3. Yatırım ile 1 yılda değerlemesini 130 kat arttırdı. Böylece otomotiv sektörünün ihtiyacı olan teknolojiyi global ölçekte piyasaya sunan Servislet aldığı yatırım ve değerlemeler ile doğru bir yolda olduğunu gösteriyor.

Güncel İçerikler