Yerli girişim Servislet’in Autostop Global’dan 86 milyon TL değerleme üzerinden aldığı yatırım doğrulandı

Otomotiv sektörü satış sonrası hizmetler alanında pazar yeri olarak 2020 yılında faaliyete başlayan Servislet, güvenilir kaynaklardan edinerek dün aldığımız bilgi doğrultusunda Autostop Global‘dan 86 Milyon TL değerleme ile yatırım aldığını doğruladı.

Globale açma planı dahilinde haziran ayında Yunanistan pazarında Tirelet adı ile faaliyete başlayan Servislet, ikinci yatırım turunu dünyanın en büyük araç aksesuar, yedek parça ve iç döşeme üreticilerinden Autostop Global’dan 86 Milyon TL değerleme üzerinden aldığı yatırımla tamamladı.

2020 sonunda 5 milyon TL değerleme ile yatırım alan servislet, 7 ay sonrasındaki 2. turda değerini 17 kat artırarak erişilmesi güç bir başarıya imza attı.

Audi, Ford, Mercedes gibi sektörün önde gelen üreticilerinin tedarikçilerinden biri konumunda olan Autostop Global, bu yatırım ile kendi ürün portföyünde yer alan perakende ürünlerini de öncelikle Doğu Avrupa Pazarında Servislet teknolojik altyapısı ile satışa açmayı planlıyor. Halen faaliyetleri otomobil lastiği konusunda yoğunlaşan Servislet, servis, akü, yağ, aksesuar gibi farklı ürün ve hizmet çeşitlerini de sunmayı, Yunanistan’dan sonra yeni ülkelerde satış ve hizmet ağını genişletmeyi hedefliyor. Bu açılımda geniş marka portföyü ve üretici ilişkileri sayesinde Autostop Global’in kuvvetli bir ivme kazandıracağına inanıyor.

On demand” pazarındaki gelişmeleri çok yakınen takip ettiklerini belirten Servislet CEO’su Gökmen Bolayır, “Yeni yatırımımız ile birlikte, nispeten teknolojiye daha yavaş adapte olan otomotiv hizmetleri alanında, global ölçekte, hizmete ulaşımı çok kolay ve hızlı bir noktaya getirmeyi planlıyoruz’’ dedi.

Servislet, önümüzdeki 1 yıl içerisinde en az 5 ülkede daha faaliyete başlamayı hedefliyor.

Güncel İçerikler