Getir kurucusu Nazım Salur, n11’e stratejik yatırım yapacaklarını duyurdu

Son zamanlarda gelişmelerinden ötürü adından sıkça söz ettiren yerli teknoloji şirketi getir‘in kurucusu Nazım Salur, kendi resmi twitter hesabından yaptığı açıklama ile getir’in n11.com‘a stratejik bir yatırım yapacağını duyurdu.

Dünyada bir ilki 2015 yılında Türkiye’de başlatarak ortalama 10 dakikada market ürünlerini kullanıcılarla buluşturan Getir, Türkiye’nin öncü açık pazar konseptli alışveriş platformlarından n11’in hisselerini kısmi satın alma işlemleri için kapsamlı inceleme sürecini başlattı.

Son dönemde yurt dışındaki önemli stratejik hamlelerde bulunan Getir bu işlem ile birlikte Türkiye’deki en büyük yatırımını yapmış olacak.

Doğuş Grubu ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Group’un ortaklığında Doğuş Planet çatısı altında Mart 2013’te kurulan n11, 20 milyondan fazla ürün ve 270 binden fazla iş ortağını 23 milyondan fazla kullanıcıyla buluşturuyor.

Nazım Salur’un açıklaması

Getir, büyümeye devam ediyor

1500 ürünü, haftanın 7 günü, gece gündüz, dakikalar içinde teslim eden Getir; GetirYemek, GetirBüyük, GetirSu ve GetirÇarşı hizmetleri ile de kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırıyor. 2021 yılının ilk altı ayında toplamda 1 milyar dolara yakın yatırım alarak 7 milyar 555 milyon dolar değerlemeyle ulaşan şirket; Türkiye’nin yanı sıra İngiltere’de 7 şehirde ve Hollanda, Almanya ve Fransa’da hizmet veriyor. Getir, yıl sonuna kadar İspanya, İtalya, Portekiz ve Amerika’da da faaliyete başlamayı hedefliyor.

Biliyorsunuz 2 hafta önce KAP’ta yapılan bir açıklama ile getir, araç kiralama hizmeti MOOV’un yüzde 75 hissesini satın alacağını resmi olarak paylaşmıştı. Doğrudan bu tip adımlar alakasız gibi görünse de dolaylı olarak bu tür stratejik adımların getir’e uzun vadede fayda sağlayacağı bizim öngörülerimiz arasında.

Ayrıca yine geçtiğimiz ay içerisinde paylaştığımız bir haberde GetGo isimli yeni bir girişim ile elektrikli araçlarla teslimat hizmetine başlayacağını da duyurmuştuk. Ancak bu henüz netlik kazanmadı ama üzerinde çalışıldığını biliyoruz.

Güncel İçerikler