DIGI Game Startup Studio ve oyun hızlandırıcısı Game Factory, ortaklığını duyurdu

Oyun sektöründe farklı alanlarda önemli tecrübelere sahip yöneticiler tarafından kurulan DIGI Game Startup Studio ve Türkiye’nin en aktif oyun hızlandırıcısı Game Factory ortak oldu.

Dijital oyun yayımcılığı, oyun pazarlaması, espor, içerik ve format üretimi başta olmak üzere birçok alanda uzun yıllardır edindikleri tecrübeleri DIGI Game Startup Studio bünyesinde birleştiren Doruk Demirsar ve Gökhan Kazar, alanında uzman bir ekip ve tecrübeli danışma kurulu ile oyun girişimcilerine ilk adımlarını atarken onlara destek olmayı amaçlıyor. Gelecek vaat eden proje ve ekipleri profesyonel bir yapıda şirketleşmeye hazır hale getiren DIGI Game Startup Studio, bünyesindeki girişimlere başta yatırım, hukuk, finans, içerik ve pazarlama konularında liderlik yaparak ekipler üzerinde de motivasyon kaynağı olabilecek alanlarda onlara destek oluyor ve ekiplerin ürün üzerinde tam odaklı çalışmalarını sağlıyor. DIGI Game Startup geçtiğimiz günlerde açıklanan Gorilla Softworks, Forge Games ve Hoody Studios yatırımlarında da bu yolu izleyerek bu ekiplerin toplam 6.9 milyon TL değerlemeyle yatırım almalarını sağladı.

Oyun sektörünün giriş kapısı olarak konumlanan ve binlerce insana kendi işini kurma şansı tanıyan Game Factory, bu işbirliği ile birlikte Türkiye’nin birçok bölgesindeki oyun girişimcilerine erişimlerini güçlendirmeyi hedefliyor. Game Factory oyun geliştirme konusunda tecrübeli olan insanların dışında, oyun sektörüne girmek isteyen tüm insanlara da ücretsiz eğitim, birebir mentörlük ve workshoplar gibi birçok kritik noktada ücretsiz destek veriyor. Türkiye’nin her ilinden online bir şekilde erişilebilen girişim, sadece bir yıl içerisinde kendi bünyesinde tanışan ve ekipleşen onlarca üyenin sadece bir şirketleşmesine, yatırım almasına ve büyümesine destek oldu. 1500’den fazla üye ve 55’ten fazla ekibiyle hızla büyümeye devam eden Game Factory, operasyonlarının yaygınlaşması ile birlikte ülkemiz oyun sektörünün bel kemiği konumunda, sektördeki istihdamı ve gelişimi sağlamaya devam ediyor.

DIGI Game ve Game Factory ortaklığı büyümek isteyen oyun girişimcileri için uluslararası iş ve yatırımcı ağına erişim imkanı sağlarken, oyun geliştirme sürecini kolaylaştırıp başarı şansını yükseltmektedir.

Tüm Türkiye’de hizmet veren DIGI Game, İzfaş ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Fuar İzmir alanındaki Kule İzmir projesine bağlı Oyun Geliştirme Merkezi sayesinde, İzmir bölgesindeki oyun şirketlerine ofis alanı ve içerisinde oyun geliştirmek ve test etmek için gerekli ekipmanın bulunduğu atölyeleri sunmaktadır. Bu ortaklık ile birlikte Game Factory de OYGEM bünyesinde stüdyoları ve girişimcileri için gerekli tüm olanakları sağlayacak, ve fiziksel operasyon alanını büyütecektir.

Güncel İçerikler