Startup Wise Guys, İtalya pazarına açılmak isteyen girişimler için yeni yatırım programını duyurdu

2012 yılından itibaren 185’den fazla girişime yatırım yapan, Estonya merkezli erken aşama yatırım fonu Startup Wise Guys, B2B iş modeline sahip ve yazılım ürünü geliştiren (SaaS) girişimler için yeni yatırım programının başvurularının açıldığını duyurdu.

Yatırım yaptığı girişimleri ilk çekirdek yatırımları ve sonrasında gerçekleşen 3 aylık yoğun programlar ile destekleyen Startup Wise Guys, program sonrası girişimlere 250 bin Euro’ya kadar tekrar devam yatırımı yapıyor. Şu ana kadar 4 başarılı exite de sahip olan Startup Wise Guys’ın portföyünde yer alan girişimciler 51 farklı ülkeden geliyor. Wise Guys yatırım programlarına katılan girişimler 3 aylık programların sonunda şirket değerlerini ortalama 4 katına çıkarıp, yüzde 77 oranında program sonrasındaki 1 buçuk yılda gelirlerini artırarak büyümeye devam ediyor.

-Reklam-Param

Fikir aşamasından itibaren hali hazırda geliri olan girişimleri de hedefleyen program, kabul edilen girişimlerin seviyelerine uygun destek paketleri sunuyor. Online ve offline modüller ile birlikte planlanan program Italya’nın Milano şehrinde de gerçekleşiyor olacak. Bu sene Startup Wise Guys ekibine yönetici direktör olarak katılan Andrea Orlando, Italya pazarına açılmak isteyen B2B SaaS girişimleri ile tanışmak için çok heyecanlı olduklarını söyleyip, aynı zamanda bu yatırım programının Avrupa Pazarına açılmak isteyen girişimler için de harika bir başlangıç noktası olduğunu belirtti. Program içerisinde seçilen girişimlere destek olmak üzere 250’den fazla uluslararası mentor ve uzman yer alıyor.

Kasım ayında başlayacak olan yatırım programının başvuruları 2 Ekim 2020‘ye kadar devam ediyor, başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Son İçerikler