BenzinLitre, Can Ekicioğlu’dan 9 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını aldı

Sürücülerin en yakın istasyonu, istasyon özelliklerini ve en uygun benzin fiyatlarını harita üzerinde görebildiği platform BenzinLitre, 9 milyon değerleme ile Can Ekicioğlu’dan ilk yatırımını aldı.

Mevcut 150 bin sürücüye hizmet veren uygulama, yıl sonuna kadar 500 bin sürücüye ulaşmayı hedefliyor.

Yatırımcı Can Ekicioğlu’nun ülkedeki tecrübesiyle bu yıl sonuna kadar İtalya’ya da açılmayı hedefleyen BenzinLitre, Almanya’dan sonra bölgenin en çok akaryakıt istasyonu bulunan ülkesinde faaliyetlerine başlayacak.

İlk yatırımın heyecanını yaşadıklarını belirten BrainMinds kurucusu Görkem Ünel, “Ekip olarak yalnızca Türkiye’de 185 bin kilometrelik yol kat ederek bugünlere geldik. Yatırım ile birlikte yeni bir ülkeye daha açılmanın gururunu yaşayacağız. Ayrıca bu yıl platform üzerinden doğrudan ödeme seçeneğini de kullanıcılarımızla buluşturacağız. Böylece akaryakıt satın almadan, elektrik şarj noktaları rezervasyonu ve araç bakım hizmetleri gibi birçok işlem tek bir platform üzerinden yapılabilecek” dedi.

Ünel, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından sağlanan dinamik akaryakıt fiyatlarını test ettiklerini açıkladı. Kullanıcı bazlı fiyat verisi almaya devam ederken EPDK verileri sayesinde güncelliği ve tutarlılığı karşılaştırıp platformun verimliliği artırılacak.

Yatırım nerede kullanılacak?

İTÜ Çekirdek ve Mercedes Benz Türk’ün girişimcilik yarışmalarını kazanan BenzinLitre, 14 kişilik ekibini genişletmenin yanı sıra ilk yatırımı ile şunları hayata geçirmeyi hedefliyor:

  • Avrupa’da en fazla akaryakıt istasyon olan İtalya’da hizmet vermeye başlayacak. Yatırımcı Can Ekicioğlu’nun İtalya’daki deneyimi süreci hızlandıracak.
  • İngilizce, Almanya ve Türkçe dil seçeneklerine İtalyanca eklenecek.
  • Ödeme altyapıları geliştirilecek.
  • Uygulamanın tanıtılması ve indirme kampanyaları ile 2020 sonuna kadar 500 bin kullanıcıya ulaşması hedefleniyor.
  • Saha kontrol ve anket çalışmaları, sürücü davranışları ve istasyon ziyaretleri artırılarak, platformun kalitesi geliştirilecek.

BenzinLitre uygulamasını App Store veya Google Play‘den indirebilirsiniz.

Güncel İçerikler