Yerli girişim Uservision, Kullanıcı Odaklılık konusunda kurumları fikir geliştirmeye davet ediyor

Kullanıcı odaklılık‘ son birkaç senenin en sıcak konularından biri olsa da, yapılan araştırmalar, markaların tüketicinin sesini duymaya daha fazla kaynak ayırabileceklerini göstermektedir. Diğer taraftan, sosyal mesafe uygulamasıyla beraber markaların iş süreçlerinde yaşadıkları yavaşlamayı, bir fırsata çevirmeleri, ve bu zamanı tüketicileri anlamaları mümkündür.

İnsan odaklı uzaktan araştırma yöntemleriyle markalar, bu günleri tüketicinin sesini duyarak geçirebilirler. Özellikle tüketim dinamiklerinin değişime uğradığı dönemlerde önem kazanan içgörüler, markaların tüketicilerini yönlendirmelerini sağlıyor.

EdTech

Farklı tüketici segmentlerine ulaşıp onların sesini 20 dakika bile olsa duymak ve bulundukları ortamı görmek düşünce yapılarını anlamamız konusunda oldukça açıklayıcı oluyor. Daha önceden hiç konuşmadığımız, ancak kafamızda canlandırdığımız profillerin kim olduklarını anlıyoruz. Bu şekilde, bu kitlelere ulaşan pazarlama, reklam, strateji, kullanıcı ve müşteri deneyimi profesyonellerine ciddi bir avantaj sağlanıyor.

Tüketicinin sesini duymanın püf noktası ise yalnızca demografik değil farklı davranışsal, ihtiyaçsal ve hatta psikografik müşteri segmentlerinin, markanın stratejisiyle örtüşen sistematik kırılımlarla ayrıştırılmasıdır.

EdTech

Bu süreci, hem kurumsal markalar hem de kobiler, kendi iç kaynaklarını kullanarak veya araştırma profesyonellerinden yararlanarak kolaylıkla yönetebilir. Diğer taraftan yenilikçi araştırma çözümleri üreten kurumlarla ortaklıklar kurulabilir. Yerli girişim Uservision gibi insan odaklı içgörü danışmanları, kendi geliştirdiği ve yurt dışı mecralarda yayınlanan metodolojileri ve yine kendi geliştirdiği uzaktan araştırma teknolojileri ile hem kurumların hem de araştırma profesyonellerinin yalnızca birkaç tuşa basarak içgörü elde edebilmelerini sağlıyor.

Tüketicinin sesini anlık olarak duyan profesyoneller ise kendi endüstrilerinde rekabet avantajı yakalıyor. Uservision, İçgörü uzmanlarıyla fikir geliştirmek için corona.user.vision sitesi üzerinden danışmanlık randevusu almaya sizi davet ediyor.

Son İçerikler