B2Press

Yerli girişim Apsiyon, 5 milyon dolar yatırım aldı

Üç kurucu ortak; Kudret TürkErkan Doğan ve Meriç Akdamar tarafından kurulan Apsiyon, 5 milyon dolar yatırım aldı. Sizlerle girişimin hikayesini paylaşmıştık. Yeni yatırım ile birlikte Apsiyon’un aldığı toplam yatırım 10 milyon dolara ulaştı. Bundan sonraki süreçte hem Türkiye hem de yurt dışında hızla büyümeye devam edilecek.

Apsiyon, toplu yaşam alanı yöneticilerine CRM’den finans yönetimine, bakım takibinden dijital güvenlik sistemlerine kadar birçok kritik iş sürecinde tam entegre bir teknoloji platformu sunuyor.

Böylesine kritik bir dönemde gelecek planlarını desteklemek amacıyla 5 milyon dolar yatırım alan Apsiyon ekibi son derece mutlu. Bu yatırım turunda mevcut yatırımcılarından EarlyBird Digital East Fund ile birlikte Jak Baruh’u da hissedarlarının arasına ekledi. EarlyBird bu tura da katılarak 3. kez Apsiyon’a yatırım yapmış ve Apsiyon’a olan güvenini yeniden göstermiş oldu. EarlyBird Digital East Fund ortaklarından Cem Sertoğlu, Apsiyon ile olan süreçlerini “2016’dan beri yatırımcısı olduğumuz Apsiyon’a gelecek planları doğrultusunda tekrar destek verdiğimiz için büyük memnuniyet duyuyoruz. Proptech tüm dünyada çok ciddi yatırımlar alan ve ekosisteme kritik teknolojik faydalar sağlayan bir endüstri. Apsiyon Türkiye’de bu alanın öncüsü oldu. Bu başarılarını yurt dışına da taşıyacaklarından eminiz.” şeklinde özetledi.

“Hem yönetici hem de sakinlere sağlamak istediğimiz faydalar kapsamında satın alma opsiyonlarını da bu dönemde çok ciddi değerlendireceğiz” diyen Kudret Türk, yeni yatırım ile birlikte Türkiye’de rakiplerin ve site yaşamını kolaylaştıracak çözümler sağlayan şirketlerin satın alınması ile ilgili de bir bütçe ayıracaklarını belirtti.

Muhasebe ve finansta şeffaflığı hedef alarak başlayan bu serüven, bugün 100 kişiyi aşan kadrosu ile toplu yaşam yönetimini kullanıcıları ile aktif iletişim ve etkileşim sağlar hale getirmiş durumda.

Güvenlik, ev içi hizmetler ve e-ticaret projeleri

Yurt içinde kullanıcılara sunulan hizmetlere yenileri eklenecek. Özellikle büyük şehirlerde rezidans yaşamının alışveriş ve iş merkezlerini de içine kattığı ultra modern bir mahalle kültürüne dönüştüğünü gözlemliyoruz. Güvenlik ve sürdürülebilirlik standartlarında bu tarz yapıların yönetimi için teknolojik destek şart. Apsiyon, özellikle bu iki alanda müşterilerine yeni entegre modüllerle hizmet vermeye hazır. Enerji ve su tüketimi tarafında kendi geliştirdiği sistemlerle marka ve model farkı gözetmeksizin, sayaçları dijital olarak okuyarak müşterilerine Apsiyon platformu üzerinde anlık tüketim bilgileri sağlayabilmekte. Bu tüketim bilgilerine dayanarak tasarruf opsiyonları da sunabilmekte. Güvenlik tarafında ise otopark girişlerinden turnike geçiş sistemlerine kadar birçok kontrol noktasını Apsiyon platformu ile entegre çalışan bir modül haline getirebilmekte.

Konut sakinlerinin günlük ihtiyaçlarına en güvenilir, en pratik çözüm olacak

Her ay ortalama 500 yeni siteyi bünyesine katmaya devam eden Apsiyon, yöneticilere sunacağı bu faydalara ek olarak konut sakinlerine de modern rezidans yaşamlarına dair yeni hizmetlerle büyümeye devam etmek istiyor. “Kısa bir süre önce Yıldız Grubu’nun dark store girişimi “İstegelsin” ile bir iş birliğine imza attık ve Apsiyon Market’i hayata geçirmek için kolları sıvadık. Kullanıcılarımızın en taze ürünleri bulabilecekleri, 24 saat açık dijital bir süpermarketi bu sayede Apsiyon Mobil içerisinde kullanıma açacağız” diyen Apsiyon CPO’su Erkan Doğan, sözlerine “Hedefimiz yöneticiler kadar sakinlere de günlük yaşamlarını kolaylaştıracak hizmetleri tek bir çatı altında sunmak. Evde ve ofiste ihtiyaçlarımızı karşılayacak kadar mobil ve donanımlı değiliz. Vize başvurumuz olacak acil seyahat sigortası ihtiyacımız doğuyor, toplantımız var ama çocuklara bakıcı yok, kapıda kaldık çilingir gerekli. Apsiyon’un bu gibi anlarda kullanıcının işlerini görecek güvenilir bir liman olmasını istiyoruz. Yola çıktığımızdan beri sunduğumuz faydalardan ödün vermeden, tüm bu ek faydaları da kullanıcılarımızla biran önce buluşturmak istiyoruz.” şeklinde devam etti.

Apsiyon ekibi büyümeye devam edecek

“Hem yurt içi hem de yurt dışı hedeflerimizi göz önünde bulundurarak ekibimizi büyütmeye devam edeceğiz” diyen Kudret Türk, genişleyen ürün portföyleri ve farklı gelir kaynaklarını daha efektif yönetebilmek amacı ile yazılımdan satış ve pazarlamaya kadar, alışılmışın dışında düşünmeye açık ve dinamik, yeni çalışma arkadaşlarının da Apsiyon Ailesi’ne katılacağını belirtti.

Kolektif House

Video

Son İçerikler