Apsiyon, yapay zeka destekli dijital asistanları ADA ve ASYA’yı tanıttı

Yapay zekâ, iş dünyasından sonra şimdi de toplu yaşam alanlarını şekillendiriyor. Son olarak bulut tabanlı site yönetim platformu Apsiyon, site yöneticileri ve sakinleri için yapay zekâ destekli sohbet botları geliştirdi. Dijital asistanlar, yöneticilerin idari konuları kolaylıkla yürütmelerine yardımcı olurken, site sakinlerinin de yönetime dair bilgi almasını sağlıyor.

Statista’nın açıkladığı veriler, dünya çapında 4,2 milyar dijital sesli asistanların bulunduğuna işaret ederken yapay zekânın bu denli hızlı benimsenmesinin kullanım alanlarının yaygınlaşmasını tetikleyeceği öngörülüyor. Bu gelişmeleri fırsata dönüştüren yerli girişimler ise yapay zekayı yalnızca iş dünyasına uyarlamakla kalmıyor, toplu yaşam alanlarını da bu teknolojiyle dönüştürüyor.

Son olarak, bulut tabanlı site yönetim platformu Apsiyon, site yöneticileri ve sakinleri için yapay zekâ destekli sohbet botlarını geliştirdi. ADA ve ASYA isimli dijital asistanlar, yöneticilerin idari konuları kolaylıkla yürütmelerine yardımcı olurken, site sakinlerinin de yönetime dair bilgi almasını sağlıyor.

“Site yöneticilerinin ve sakinlerin yaşamını kolaylaştırıyoruz”

Apsiyon’un Kurucu Ortağı ve CPO’su Erkan Doğan konuyla ilgili verdiği demeçte:

“Tüm dünyanın dikkatle takip ettiği ve insanlığın geleceğini şekillendireceğine inandığı yapay zekâ teknolojisindeki gelişmeleri, biz de Ar-Ge Ekibimizle çok yakından takip ediyoruz. Bu konuda birçok yeniliği ürünlerimize eklemek için de yeni özellikler geliştiriyoruz. Böylece Tesis Yönetimi Sektörü’ne bambaşka bir boyut kazandırdık. Türkiye’de ve dünyada örneği olmayan bir sistemi hayata geçirdiğimiz için son derece mutluyuz. 12 yıldır yaşam alanlarının verimli bir şekilde yönetilmesi, sakinlerin ve yöneticilerin iletişim süreçlerinin hız kazanması için çalışıyoruz. Bu hedefimiz için önemli bir adım daha atmış olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Yöneticilere zaman kazandırırken sakinlerin de bilgiye en kolay ve en hızlı şekilde ulaşmasını istiyoruz. ASYA, site yöneticilerinin yaşam alanlarıyla ilgili kanunlar, yönetmelikler ve uygulamalar hakkındaki sorularını anında yanıtlıyor. Bunlar arasında kat mülkiyeti, gayrimenkul, ticaret, tebligat konularındaki kanunlar yer alırken; iş sağlığı ve güvenliği, muhasebe gibi hususlar da bulunuyor. Dijital asistan, kentsel dönüşüm, yönetici istifası, bina enerji yöneticiliği ve tapu yöneticiliği gibi alanlarda da bilgi veriyor. ADA ise site sakinlerinin borçlarını öğrenmek istediğinde kolayca bilgi almalarını, aidat ve faturalarını kart ile ödemek için bağlantıya ulaşmalarını sağlıyor. Sakinler ayrıca, apartman veya sitelerine dair tüm sorularına cevap alabiliyor, site yönetimine iş talebi açabiliyor, yönetimden talep ettiği işlerin listesine ulaşabiliyor ve tüm taleplerini sorgulayabiliyor.”

Güncel İçerikler