Türkiye’nin yaratıcı fikirlerinin fonlandığı kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, başarılı girişimcilerin ilk duraklarından biri olmayı sürdürüyor.

Birbirinden dikkat çeken fikirlerin destekçileriyle buluştuğu platformun son dönemde parlayan projelerinden biri de yerli üretim olan elektrikli scooter Hergele.

Şimdi fonla

Şehir hayatında kolay, güvenilir ve hızlı ulaşım imkanı sunan Hergele, Türk mühendis ve tasarımcılar tarafından özenle geliştirilmiş bir proje. Şehrin dik yokuş ya da engebeli olan yollarında ulaşımı kolaylaştıracak teknik imkanlara sahip olan Hergele, özgün tasarımı ve özelleştirilebilir gaz-fren sistemiyle dikkat çekiyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, farklı disiplinlerden gelen, kendi alanında uzman bir ekip tarafından iki yıla yakın sürede geliştirilen Hergele’yi yaratıcıları, “kentli, şık, asi ve havalı” olarak tanımlıyor. 350Watt gücündeki motorlarıyla yokuşlarda yüksek performans sağlayan elektrikli scooter Hergele, özel şase tasarımı ve her türlü hava koşuluna uyum sağlayabilecek marine-grade platformuyla öne çıkıyor. Kullanıcılarına güvenli bir hizmet sunmak konusunda iddialı olan Hergele, HergeleApp mobil uygulaması üzerinden kullanılabiliyor. Uygulama ile Hergele’ye bağlanıp sürüş modları arasından en uygun olan seçilebiliyor, yolculuk ve batarya bilgilerine de ulaşılabiliyor.

Hergele, Base Model 2.590 TL + KDV ve Pro Model 2.850 TL + KDV olmak üzere iki modelini Arıkovanı’nda fonlama süresince özel fiyatlarla sunmaya devam ediyor. Bireysel kullanımın yanında firma ve girişimcilere operasyona hazır şekilde araç platformu sağlayan Hergele, 100 bin TL’lik hedefin şimdiye dek 46 bin TL’lik kısmına ulaşmış durumda.

10 YORUMLAR

  • Başarılan şey üretilen parçaların Türkiyede yapılması sonucu paranın ülke dışına çıkmaması. Daha yerli üretim kavramını anlayamamış olmanız üzücü. Amaç daha iyisini yapmak değil, ithalatı azaltmak. Lütfen biraz araştırma yapın. Sevgiler ✌🏻

   • İhsan bey ucuza siz yapın sizde satın. Para türkiyede kalsın, sonra ihracat ve para kazanalım. Daha ne olsun.

    Çinli bize hastahane yapmıyor, emekli maaşı vermiyor dikkatinize!

 1. GENÇLERİMİZİ tebrik ederim.Türkiye de paranın kalacak olması bile muhteşem. Motor shovda test ettim.Mükemmel. Yolunuz açık olsun.

 2. Yerli üretimi destekliyeceğiz, bundan daha güzel ne olabilir. Ayrıca bahsedilen Çin üretimi modeller 250 W motora sahip hergelede ise 350 W bir motor mevcut. Dizayn olarak da hoş bir tasarıma sahip olmasıda cabası..

 3. Gençler madem bu hergele yi yapacak teknik kapasiteniz var, aynı zamanda elektrikli motor ve bisiklet alanına da girmelisiniz bence. Rabbimizden sizlere başarılı olmanız için yardımını diliyorum. Amin. Çok yaşa türk milleti!

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here