WTECH “Yılın Teknolojide İlham Veren Kadın Ödülü” Hande Çilingir’in oldu

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), dijital içerik üreticileri ve sektör profesyonellerini bir araya getiren INFLOW Summits Ödül’leri kapsamında, “Yılın Teknolojide İlham Veren Kadın Ödülünü” dijital pazarlama şirketi Insider’ın Kurucu Ortağı Hande Çilingir’e verdi.

Wtech Başkanı Zehra Öney, “Teknolojide Kadın Derneği olarak, kadınların teknoloji alanını sahiplenmesini, bu alanda gösterdiği cesareti, motivasyonu ve yaktıkları ışığı çok önemsiyoruz. Bu alanda diğer kadınlar için rol model olan, ilham veren, yol açan kadınlara ilk kez bu sene başlayarak “Yılın Teknolojide İlham Veren Kadın Ödülünü” veriyoruz” dedi.

Dijital içerik üreticileri ve sektör profesyonellerini bir araya getiren INFLOW Summits Ödül’leri, pek çok farklı kategoride sahiplerini buldu. Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), ödüller kapsamında ilk kez verilen “Yılın Teknolojide İlham Veren Kadın Ödülünü” AR tabanlı algoritmalar üzerinden markalara dijital pazarlama çalışmalarında daha fazla verimlilik ve başarı sunan Insider’ın Kurucu Ortağı Hande Çilingir’e verdi.

Ödül gecesinde konuşma yapan Wtech Başkanı Zehra Öney, henüz çok yeni kurulan bir dernek olmalarına rağmen yarısından fazlası global kurumsal şirketler olmak üzere 150 üyeye ulaştıklarını söyledi. Öney, daha kapsayıcı ve toplumun her kesimini kucaklayacak teknolojik toplumsal dönüşüm için “teknoloji insan işidir” düsturuyla çalıştıklarını ifade etti. “Teknolojide Kadın Derneği olarak, kadınların teknoloji alanını sahiplenmesini, bu alanda gösterdiği cesareti, motivasyonu ve yaktıkları ışığı çok önemsiyoruz. Bu alanda diğer kadınlar için rol model olan, ilham veren, yol açan kadınlara ilk kez bu sene başlayarak “Yılın Teknolojide İlham Veren Kadın Ödülünü” veriyoruz. İlk ödülümüzü, WPP gibi, Dijital dönüşümü benimsemiş ve dönüşümün markalar tarafındaki pazarlama ve iletişim liderliğini üstlenmiş ve çok büyük bir oluşumun uzun yıllardır Başkanlığını yürüten Demet İkiler gibi öncü bir isim veriyor” diye konuşan Öney, dernek olarak kadının farkındalığını ve motivasyon arttırmak ve kadınları teknoloji sektöründe görünür ve aktif rol alır hale getirebilmek adına büyük çaba sarf ettiklerini sözlerine ekledi.

Güncel İçerikler