Japonya merkezli kyu Collective, ATÖLYE’nin çoğunluk hissesini satın aldı

0

Japonya merkezli iletişim, reklam ve pazarlama odaklı global ajans kyu Collective, Kerem Alper ve Engin Ayaz tarafından İstanbul’da kurulan ATÖLYE’nin çoğunluk hissesini satın aldığını duyurdu.

Merkezi New York’ta bulunan kyu Collective, ekonomiyi ve toplumu ileri taşıyacak yaratıcılığa kaynak olmak için stratejik olarak seçilmiş şirketlerin bir araya geldiği bir kolektif. Üyeleri arasında uluslararası tasarım firması IDEO, veriye dayalı medya ve CRM hizmetleri sağlayıcısı Kepler, çok disiplinli yaratıcı marka oluşturma ajansı Sid Lee ve dönüşüm danışmanlığı firması SYPartners gibi organizasyonlar yer alıyor.

ATÖLYE ve kyu, dijital çağa uyumlu yaratıcı organizasyonlar oluşturma konusunda iki öncü kurum. Her şeyden önce bir “komünite” olan ATÖLYE, Yaratıcı Platform’unun içerisine bir Stratejik Tasarım Stüdyosu yerleştiren yeni nesil bir yaratıcı iş modeli. Stüdyo; eğitim, teknoloji, finans, telekomünikasyon ve sosyal etki gibi alanlarda çetrefilli problemlere karşı çözümler geliştirirken, disiplinlerarası ve çeşitli becerilere sahip 150’nin üzerinde profesyoneli bir araya getiren Yaratıcı Platform ise mümkün olan en geniş çerçevede yaratıcı hizmetler sunarak bu sistemin belkemiği görevini görüyor.

ATÖLYE bünyesinde, yenilikçi ürün ve hizmetler için geliştirilmiş bir yatırım aracı olan Girişimler ile öğrenme programları geliştiren ve yetenek yönetimi süreçleri inşa eden bir Akademi de bulunuyor.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here