Para transfer şirketi TransferGo, 1 milyon müşteriye doğru koşuyor

0

Dünyanın en hızlı büyüyen para transferi şirketlerinden biri olan ve ücretsiz bir servis sağlayan TransferGo, en güncel müşteri, işlem sayısı ve büyüme rakamlarını açıkladı.

Açıklanan rakamlara göre; 47 ülkede faaliyet gösteren, Londra, Vilnius, Berlin, Varşova ve İstanbul’da ofisleri olan TransferGo’nun müşteri sayısı hızla artıyor. Şu an için globalde 900 bini aşkın müşterisi olan şirketin, portföyüne günde 1000’den fazla yeni müşteri katılıyor. 2018 sonu itibariyle toplam işlem sayısı 3 milyonu geçerken, para transferi hacmi ise 1,3 milyar euroyu aştı. TransferGo, globalde 2018 yılında %100 gibi ciddi bir büyümenin altına imzasını attı.

TransferGo Türkiye’de ise Ekim’den bu yana 5 kat büyüdü

TransferGo, geçtiğimiz Ekim ayında Türkiye pazarında da faaliyetlerine başladığını duyurmuştu. O günden bu yana Türkiye’de ve Türklerin yoğun şekilde yaşadığı Avrupa ülkelerinde büyük ilgiyle karşılanan TransferGo, Türkiye’de 5 kat büyüme gösterdi. Türkiye’ye transfer yapan ülkelerde Almanya başı çekerken, İngiltere, Fransa, Hollanda, Belçika ve Avusturya bu ülkeyi takip ediyor. Almanya, Hollanda, Fransa ve Belçika’da kullanıcı sayıları ise 2018’de bir önceki yıla göre 10 kat artış göstermiş durumda.

Türkler mobili seviyor ve tercih ediyor

TransferGo, hem web sitesinden hem de mobil uygulama üstünden hizmet veriyor. TransferGo’nun açıkladığı rakamlara göre; TransferGo’nun faaliyet gösterdigi diğer ülkeler genelinde, para transferleri daha çok web sitesi üzerinden gerçekleştirilirken, Türkiye’ye yapılan para gönderimlerinde ise tam tersi bir kullanım söz konusu. Türkler daha çok mobil uygulama üzerinden işlem yapmayı tercih ediyor. Özellikle yeni kullanıcıların %75’i, yani dörtte üçü de mobilden kayıt olup ilk işlemlerini gerçekleştiriyor.

İşte merak edilen iş modeli: Ücretsiz transfer nasıl oluyor

2019’da sağlıklı büyümelerini sürdüreceklerini söyleyen TransferGo Türkiye Ülke Müdürü Senem Öztürk, geçen ay aldıkları 17.5 milyon dolarlık yatırımı da Türkiye ve diğer pazara yeni girilen ülkelerde büyümek için kullanacaklarını söyledi.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here